Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Nie ma mieszkań dla Afgańczyków

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Łomża nie możne wygospodarować mieszkań dla współpracowników Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Taki wniosek płynie z wypowiedzi wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego, której udzielił na interpelację radnych Domasiewicza i Prosińskiego.

Z uwagi na wycofanie się wojsk amerykańskich i realne groźby talibów, którzy przejmowali z dnia na dzień Afganistan, społeczność międzynarodowa, w tym Polska, pośpiesznie przystąpiła do ewakuacji Afgańczyków, którzy współpracowali z zachodem. W wyniku tej operacji do Polski trafiło 500 współpracowników NATO. Premier Morawiecki tłumaczył, że osoby te pełniły w Afganistanie służbę na rzecz polskiego kontyngentu wojskowego, organizacji pozarządowych i ambasady RP w Kabulu.  

Radni Dariusz Domasiewicz i Zbigniew Prosiński na początku września zapytali prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego o możliwość wygospodarowania lokali mieszkalnych dla tych  współpracowników Polski w Afganistanie. Ma to związek z zapytaniem poseł Hanny Gill-Piątek w sprawie działań Państwa w tej sprawie.

"Przez ponad 19 lat współpracownicy Polskiego Kontyngentu Wojskowego  w Afganistanie narażali życie i zdrowie swoje oraz swoich rodzin pomagając żołnierzom Wojska Polskiego, naszym służbom dyplomatyczno-konsularnym oraz funkcjonariuszom polskiego wywiadu. Ich ewakuacja dobiega końca i najwyższy czas, aby w dowód wdzięczności za współpracę Rzeczpospolita Polska otoczyła swoich współpracowników należytą opieką – czytamy w interpelacji. - Sposób i styl, w jakim państwo polskie obejmie opieką naszych afgańskich współpracowników, będzie rzutował na wizerunku naszych służb mundurowych na następne lata (...) Reasumując należy dołożyć wszelkich starań, aby… (te osoby) znalazły w Polsce bezpieczny dom" – czytamy w interpelacji.

Odpowiedzi udzielił wiceprezydent Andrzej Stypułkowski, który w imieniu Mariusza Chrzanowskiego stwierdził, że „wydzielenie lokali mieszkalnych z zasobu miasta dla w/w osób w chwili obecnej, gdy na przydział mieszkania komunalnego oczekuje 240 rodzin znajdujących się na liście osób oczekujących na mieszkanie, a uzysk mieszkań od dotychczasowych najemców jest znikomy, nie będzie możliwe”. 

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę