Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pogoda na weekend

Po pochmurnym, deszczowym, wietrznym i chłodnym tygodniu weekend będzie słoneczny i ciepły – prognozuje IMGW.

W piątek Polska będzie w zasięgu aktywnego niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Ryskiej i Białorusi. Z północnego zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie zacznie rosnąć. W województwie podlaskim spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w granicach 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na krańcach północno-zachodnich także o prędkości od 25 km/h do 40 km/h. W pierwszej połowie dnia w porywach do 75 km/h, późnym popołudniem i wieczorem stopniowo słabnący, północno-zachodni. 

W sobotę Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Skandynawią i Morzem Norweskim, tylko nad dzielnice południowe sięgnie słaby klin wyżowy. Z zachodu na wschód będzie przemieszczał się ciepły front atmosferyczny. W sobotę po południu od północnego zachodu nasunie się mało aktywny front chłodny. Z zachodu będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie wzrośnie. W części północno-wschodniej kraju wystąpi zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z miejscami przelotnym opadem deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. 

W niedzielę Polska  będzie w zasięgu słabego wyżu z centrum nad Bałtykiem. Z południowego zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarne morskie, jedynie północny wschód pozostanie w chłodniejszej masie powietrza. Ciśnienie w nocy wzrośnie, w dzień nieznacznie spadnie. W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę