Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Po nocnej wichurze

Dwa uszkodzone samochody oraz dach stodoły, kilka powalonych drzew i konarów to efekt wichury, która w nocy przeszła nad regionem. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, nocą nad Polską i naszym regionem przeszły wichury. Wiał silny wiatr, któremu towarzyszyły stosunkowo niewielkie opady deszczu. Stacja meteorologiczna IMGW w Marianowie o godz. 23:00 zanotowała wiatr o prędkości prawie 53 km/h (14,6 m/s). To był największy podmuch, który zarejestrowały czujniki. Dziś już wiatr będzie powoli słabł.

Państwowa Straż Pożarna w Łomży informuje o 7 zdarzeniach, które miały wynikać z wiejącego wiatru. W mieście Łomża spadające konary uszkodziły dwa samochody osobowe. Na ul. Śniadeckiego suchy konar złamał się i spadł na zaparkowane auto. Podobnie przy ul. Dwornej, suche drzewo przewróciło się na zaparkowany obok samochód. We wsi Bacze Suche wiatr zerwał fragmrent dachu ze stodoły. Pozostałe interwencje dotyczyły połamanych konarów lub drzew. Nikt nie ucierpiał.

W województwie podlaskim, w związku z przechodzącym frontem atmosferycznym, straż pożarna interweniowała w sumie 35 razy. 

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę