Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Piec konwekcyjno-parowy, piec konwekcyjny od gastroprodukt.pl

Żaden typ kuchni, zarówno restauracyjnej jak i hotelowej nie jest w stanie funkcjonować bez profesjonalnego pieca konwekcyjno parowego. Ten rodzaj pieca stanowi podstawę kulinarnej sztuki, która jest nie do podrobienia. Jego funkcjonalność i niezawodność pozwala na wydobycie głębi smaku zarówno z wykwintnego dania jak i najprostszej potrawy. Sterowanie elektroniczne lub sterowanie manualne pozwala kontrolować postępy w komorze głównej pieca, dzięki któremu otrzymujemy idealnie przyrządzone dania.

Oferta sklepu gastroprodukt.pl to najwyższej klasy produkty do każdej kuchni, która nie może się obyć bez specjalistycznego wyposażenia.

Piece konwekcyjno parowe - oszczędność energii dla profesjonalnej kuchni

Jak trafić w gusta i upodobania smakowe klientów? - te pytanie niezwykle często pojawia się w głowach restauratorów, kucharzy i szefów kuchni. Skąd czerpać inspirację i w jaki sposób zaspokoić coraz większe wymagania gości? Odpowiedź jest prosta - aby codzienna praca podczas przyrządzania posiłków dla setek klientów odbywała się płynnie i z zachowaniem najwyższych standardów obsługi należy przestrzeń roboczą wyposażyć w technologicznie zaawansowany sprzęt jakim bez wątpienia jest piec konwekcyjny dla profesjonalnej kuchni.

Piece konwekcyjno parowe zamieniają różne potrawy w wybitne dania. Ich zadaniem jest przygotowywanie smacznych potraw w maksymalnie krótkim czasie i w minimalnej ilości oleju. Bez względu na rodzaj potrawy, którą pragniesz zaserwować swoim gościom hotelowym lub restauracyjnym, piec konwekcyjny daje pewność, że zarówno opcja pieczenia, gotowania i przyrumieniania za każdym razem będzie miło zaskakiwać Ciebie i Twoich gości. Rezultaty godne mistrza sztuki kulinarnej osiągniesz wyłącznie łącząc doświadczenie z funkcjonalnym piecem konwekcyjno parowym, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

 

Piec konwekcyjno parowy i jego funkcjonalności

Piece konwekcyjne to wybór najlepszy z możliwych. Ten niezbędny element wyposażenia każdej profesjonalnej kuchni gastronomicznej restauracji lub hotelu jest niezwykle funkcjonalnym, wygodnym oraz oszczędnym urządzeniem, które kryje w sobie wiele dodatkowych zalet, o których nie sposób nie wspomnieć. Jego dodatkowym atutem jest ponadprzeciętna wydajność, która pozwala zaoszczędzić nie tylko energię ale też czas zespołu przeznaczony na przygotowanie danej potrawy. Wszystko dzięki równomiernej cyrkulacji gorącego powietrza, która w połączeniu z doskonałą izolacją cieplną pozwala skrócić czas przyrządzania potrawy z jednoczesnym wykorzystaniem niższych temperatur niż w przypadku tradycyjnych piekarników. Co ważne, piec konwekcyjno parowy nie wymagają stosowania dużej ilości oliwy i tłuszczy do smażenia, wystarczy delikatnie spryskać oliwą potrawy przeznaczone do smażenia bo po chwili uzyskać idealnie wypieczone i fenomenalne w smaku danie. Gotowanie nigdy przedtem nie było takie proste! W ofercie gastroprodukt.pl/piece-konwekc-parowe znajdziesz modele dopasowane do Twoich potrzeb.

obraz_1.jpg

Piece konwekcyjno parowe - zasada działania

Właściwie konstrukcja piecy konwekcyjno parowych nie różni się zbyt od budowy tradycyjnego piekarnika. To co wyróżnia piec konwekcyjny na tle innych pieców to bez wątpienia zastosowanie dużych wentylatorów wewnętrznych, które równomiernie przetłaczają gorące powietrze pomiędzy jego poziomami. Jego zasada działania na podstawie poziomego ruchu powietrza pozwala indywidualnie sterować zarówno siłą napowietrzania oraz temperaturą.[obraz_1]

Grzałka elektryczna ogrzewa powietrze, które za sprawą wentylatorów przedostaje się do komory głównej, gdzie następnie trafia do filtra. Filtr oczyszcza i ponownie je ogrzewa by mogło powrócić do komory z potrawami. Piec konwekcyjno parowy wyposażony jest także w dodatkowe funkcje. Zastosowanie funkcji naparowywania pozwala sterować zarówno powietrzem jak i wodą by zapewnić optymalną wilgotność w komorze głównej. Dzięki tego typu rozwiązaniom eliminującym ryzyko wysuszenia przyrządzane mięsa są miękkie i soczyste wewnątrz zaś kruche na zewnątrz. Od tej chwili gotowanie, smażenie, pieczenie i grillowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Wbudowane sterowanie elektroniczne lub sterowanie manualne w zależności od potrzeb pozwala piec, gotować i smażyć w każdych warunkach.

Piec konwekcyjno parowy - jaki wybrać?

Piec konwekcyjno parowy ze względu na swoją funkcjonalność idealnie sprawdzi się tam, gdzie posiłki mięsne cieszą się ogromną popularnością. Mowa tu o karczmach, barach, zakładach cateringowych i dużych zakładach gastronomicznych. Dzięki wysokojakościowemu pieczeniu różnego rodzaju mięs piec konwekcyjny będzie idealny także dla hotelowych i restauracyjnych kuchni oraz bistr.

Kolejnym miejscem, które korzysta z możliwości piecy konwekcyjno parowych są piekarnie, gdyż właśnie tam ten typ pieca świetnie nadaje się do wypieków chleba pełniąc rolę cukierniczego piekarnika. Uzyskanie rumianych bochenków z chrupiącą skórką i miękkim wnętrzem możliwe jest dzięki wykorzystaniu pary, która zapewnia równomierną temperaturę tworząc sprzyjające warunku dla procesu wyrastania ciasta.

Przed wyborem odpowiedniego modelu pieca dla Twojego biznesu należy uwzględnić rodzaj prowadzonej działalności a także wielkość pomieszczenia kuchennego, w którym docelowo miałby znajdować się tego typu sprzęt. Decydując się na piec i sterowanie elektroniczne lub manualne w zależności od warunków mamy pełną kontrolę nad procesem przyrządzania potraw. Niezwykle bogata oferta urządzeń dostępna na gastroprodukt.pl pozwala dopasować piec zarówno do małej jak i dużej kuchni. Dzięki zastosowaniu optymalnych rozwiązań asortyment sklepu spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Oprócz pieców konwekcyjno parowych wykonanych z najwyższej jakości materiałów proponujemy także piece elektryczne, piece gastronomiczne, piece ze stali nierdzewnej.

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę