Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Nowogrodzie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinach

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinach – wyzwanie dla wszystkich - to hasło konferencji, zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i terapii Uzależnień w Łomży. Do Nowogrodu przyjechało prawie 50 prokuratorów, sędziów, przedstawicieli ośrodków kuratorskich i placówek terapii uzależnień z woj. podlaskiego. W trakcie trzydniowych zajęć, także warsztatowych będą poznawać zasady pomocy rodzinom prześladowanym przez swoich najbliższych, a także możliwości zapobiegania przemocy, zwłaszcza w świetle obowiązującej od minionego poniedziałku nowej ustawy.


Sądy rejestrują coraz więcej spraw związanych z przemocą, a tymczasem wydłuża się lista oczekujących na leczenie odwykowe stacjonarne w placówkach lecznictwa odwykowego. Zdaniem organizatora konferencji, dr. Pawła Kołakowskiego ponad 80 proc. przypadków przemocy ma podłoże alkoholowe. Tymczasem zagadnienia przemocy w woj. podlaskim nie udało się dotychczas ani zdiagnozować, ani ocenić. Kwestią powinny zajmować się także inne organizacje pozarządowe, pracujące na rzecz rodziny i zdrowia społecznego - uważa Paweł Kołakowski.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę