Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

"Woda to nie śmietnik". Nurkowie sprzątają rzekę Pisa

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski/Radio Białystok

Rzeka to nie czarna dziura, w której znikną śmieci - mówią nurkowie, którzy biorą udział w akcji sprzątania rzeki Pisa.

W Koźle koło Kolna członkowie Grupy Scubamaniak i pracownicy Wód Polskich sprzątają dno i brzegi rzeki.

- Chcemy posprzątać nasze wody, chcemy przypomnieć, że wody to nie śmietnik, że powinniśmy szanować wodę. Niestety problem zaśmiecania rzek, jezior i zbiorników wodnych jest bardzo duży. I widać to najbardziej po ciepłym weekendzie, po lecie. Chcemy posprzątać to, co niestety pozostawili turyści przez całe lato - mówi rzecznik Wód Polskich w Białymstoku Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

Nurkowie w ciągu pierwszych kilkudziesięciu minut akcji wyciągnęli na powierzchni bardzo dużo śmieci.

- Najczęściej znajdujemy butelki szklane, butelki plastikowe, puszki po konserwach. Ale już dzisiaj wyciągnęliśmy radioodtwarzacz i parę innych metalowych przedmiotów - wymienia szef łomżyńskiego WOPR Tomasz Malinowski.

Sprzątanie brzegów i dna Pisy zorganizowano w ramach akcji "Sprzątanie Świata". - Sprząta cały świat, sprząta cała Polska, sprzątamy i my w powiecie kolneńskim, w miejscowości Kozioł. To jest akcja promocyjna, która uświadamia nam, że tych śmieci nie należy zostawiać tam, gdzie jesteśmy. To, co przynosimy, powinniśmy ze sobą zabrać, żeby ten, który nas otacza, był czysty, i dla wszystkich - mówił obecny na akcji starosta kolneński Tadeusz Klama.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę