Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@

Drugie życie ambulansu

- Mam nadzieję, że Gmina Piątnica da mu drugie życie i będzie jeszcze długo długo służył społeczeństwu lokalnemu – mówił dr n. med. Mirosław Rybałtowski, dyrektor ds. medycznych Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, podczas przekazania Fiata Doblo jednostce samorządu terytorialnego.

- Zabrakło już celów do posiadania tego auta – mówił dyrektor do zebranych na parkingu przed Urzędem Gminy w Piątnicy gości i mediów. Tłumaczył, że Urząd Marszałkowski wysłał informację o poszukiwaniach takiego auta, a Pogotowie Ratunkowe w Białymstoku miało na stanie Fiata Doublo. Stąd propozycja przekazania. Auto wyprodukowane zostało w 2010 roku i ma 390 tys. km przebiegu.

- Jest w dobrym stanie, jeszcze do niedawna służył naszym pacjentom – wyjaśniał dyrektor Rybałtowski.

Zadowolenia z „drugiego życia pojazdu” nie kryła z-ca dyrektora Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Monika Anna Borkowska, obecna podczas przekazania kluczyków wójtowi Arturowi Wierzbowskiemu.

- Cieszy fakt, że 11-tysięcznej społeczności będzie służył ambulans czy do transportu pacjentów na szczepienia czy na inne cele – mówiła.

Historia pojazdu zaczęła się jakieś pół roku temu. 

- O tę karetkę zawnioskowaliśmy jakieś pół roku temu, mając na względzie sytuację epidemiologiczną – tłumaczył dziennikarzom Artur Wierzbowski, wójt Gminy Piątnica. - Miała ona docelowo służyć do dowozu pacjentów na szczepienia. Głównie chodziło nam o osoby z niepełnosprawnościami, starsze. Taki był cel.

Po pandemii auto może trafić do którejś z jednostek gminy np. będą Ochotniczej Straży Pożarnej czy innej. Zapowiedział, że są już pomysły na wykorzystywanie inne samochodu.

- Zastanawiamy się, że jeżeli byłby zgłoszenia przez sołtysów czy radnych aby osoby starsze, które nie mają opieki rodzin dowozić do przychodni -  tłumaczył.

Wójt nie przewiduje nowych zatrudnień do obsługi pojazdu.

- Mamy pracowników, którzy posiadają uprawnienia do tego pojazdu i nie ma potrzeby zatrudniania dodatkowych osób. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę