Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@

Syreny zawyją w piątek

W celu upamiętnienia 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę, w dniu 17. września 2021 r. na terenie województwa podlaskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Po agresji 1. września 1939 roku hitlerowskich Niemiec na Polskę, 17. września 1939 roku Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, bez formalnego wypowiedzenia wojny, zajął wschodnią część Rzeczypospolitej. Jak się później okazało, było to skutkiem tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku, w  którym ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską. Było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę.

Aby upamiętnić to wydarzenie 17. września o godz. 12.00 na terenie powiatu łomżyńskiego i o godz. 15. w mieście Łomża zawyją syreny alarmowe. 

Przez 1 minutę będą wyły syreny, które poza przypomnieniem o wydarzeniach sprzed 82 lat, mają także na celu przetestowanie urządzeń. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę