Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Ulica Wojska Polskiego jednokierunkowa do grudnia

Rozpoczął się III etap remontu ul. Wojska Polskiego. Potrwa do końca listopada, a droga w tym czasie i na tym odcinku będzie jednokierunkowa.

Firma BIK-Projekt, wykonawca remontu, rozpoczął prace drogowe na odcinku od ul. Polnej do ronda z ul. Poznańską. Na czas remontu ulica Wojska Polskiego na tym odcinku, niezależenie, na której części drogi będą prowadzone prace, będzie jednokierunkowa. Możliwy będzie ruch tylko od centrum miasta w kierunku wyjazdu na Ostrołękę. Samochody osobowe mogą objechać ten fragment drogi ulicami: Poznańską, Piłsudskiego i Spokojną, albo Browarną i Nowogrodzką.

Ciężarówki, dla których Wojska Polskiego była główną ulicą prowadzącą przez miasto, muszą objechać przez ul. Browarną, dalej ul. Nowogrodzką i ul. Sikorskiego. Tu już wracają na ul. Wojska Polskiego i dalej kierują się na Piątnicę. Od Zambrowa jadąc ciężarówki powinny dojechać do ul. Sikorskiego i dalej ul. Wojska Polskiego. 

Wyremontowany ma zostać odcinek drogi krajowej 61 o długości ok. 514 m, czyli od ul. Poznańskiej do ul. Polnej. Szerokość drogi wyniesie od 11 m do 13 m. Wybudowana ma zostać nowa konstrukcja jezdni z ulepszonym podłożem i podbudowami. Chodniki z kostki betonowej będą rozebrane i ponownie ułożone z tych samych kostek w nowych rzędnych drogi. Powstać ma nowy kanał deszczowy. Wycięte będą drzewa kolidujące z inwestycją.

W związku ze zmianą organizacji ruchu wynikającą z remontu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało o zmianach z rozkładzie jazdy. Na czas remontu nieczynny będzie przystanek przy kościele Św. Brunona linii 2 i 13. Także 3 przystanki dla linii 7 przy ul. Wesołej będą nieczynne. 

Autobusy linii nr 2 i 13 w kierunku centrum będą jeździły ul. Poznańską, al. Piłsudskiego i ul. Spokojną.  W stronę Bawełny będą jeździły ul. Wojska Polskiego. 

Autobusy MPK linii nr 7 będą jeździły w obu kierunkach ul. Łukasińskiego przez ul. Browarną do ul. Wojska Polskiego. 

Szczegóły na stronie MPK. 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę