Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 września 2021 napisz DONOS@

Straszydło MPEC w środku osiedla

- Na ulicy Bolesława Prusa między blokami 17, 14 i 18 znajduje się stary węzeł Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży - poinformował Czytelnik redakcję 4lomza.pl. - Generalnie dziś jest to ruina, która straszy swoim widokiem, i przechodząc tamtędy niejednokrotnie zastanawiam się, kiedy to się zawali. Nie daj Boże, z kimś w środku czy z dzieciakami biegającymi po dachu.

- Miasto tak dba o Park Jana Pawła II i jego otoczenie, a to straszydło znajduje się niecałe 100 metrów od parku, w centrum ładnego, zielonego blokowiska - denerwuje się od lat na opieszałość w tej sprawie urzędników mieszkaniec Łomży. - Nie wiem też, czy w tych pomieszczeniach nie przebywają nocą bezdomni. Czy Szanowna Redakcja mogłaby zbadać sprawę, do kogo aktualnie należy nieruchomość i czy ktoś zamierza z tym zrobić porządek? Czy to w dalszym ciągu MPEC czy może ŁSM?

Pomiędzy blokami 14, 17 i 18 przy ulicy Prusa wystaje dach ponad ziemią. Na górze ustawiono metalowe ogrodzenie, żeby nie wchodziły tam osoby niepowołane. Więcej rozpadu betonowej materii i rdzy widać na zdjęciach - Czytelnicy mogą sami sprawdzić, w jakim stopniu takie widoczki ich przestraszają.

Prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wojciech Michalak odpowiada krótko: - Węzeł jest własnością MPEC w Łomży.

Prezes MPEC i kierownik kancelarii wiedzą
W czwartek i piątek staraliśmy się skontaktować z Radosławem Żegalskim, prezesem spółki miejskiej MPEC w Łomży. Sekretarka informowała o tym, że prezes jest zajęty. Wysłaliśmy więc do prezesa MPEC pytania o stan nieużywanego węzła MPEC, zabezpieczenie przed wypadkami oraz o zamiary względem zrujnowanego straszydła. Może prezes MPEC odpowie w wolnym czasie.

Poinformowaliśmy także Grzegorza Daniluka, kierownika kancelarii prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, czym powinny zainteresować się władze Miasta Łomża, na terenie którego i do którego należy MPEC. Z ratusza do godziny 13. w piątek również nie dostaliśmy odpowiedzi o stan budynku i zabezpieczenie, żeby nie doszło do nieszczęścia, ani wyjaśnienia co do losów węzełka. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę