Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Mobilizacja w WOT

Główne zdjęcie
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak

Minister obrony Mariusz Błaszczak w związku z sytuacją na granicy z Białorusią zarządził podniesienie gotowości żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

O tym fakcie ministerstwo poinformowało społeczeństwo w serwisie społecznościowym. 

W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w części przygranicznej województwa podlaskiego i lubelskiego terytorialsi rozpoczęli operację "Silne Wsparcie". Do zadań WOT należy patrolowanie miejscowości objętych stanem wyjątkowym i wspieranie mieszkańców tych terenów, a także informowanie, co zrobić w sytuacji zagrożenia. Wcześniej gotowość WOT podnoszono do działań przeciwkryzysowych z powodu gwałtownych zjawisk pogodowych w lipcu 2021 i w sierpniu 2020. 

Mimo stanu wyjątkowego, zwiększonych sił w tym rejonie i ograniczeniu pracy dziennikarzy i wolontariuszy co jakiś czas słychać o grupach cudzoziemców, którzy bez problemu przechodzą przez zieloną granicę i pokonują pas objęty stanem wyjątkowym.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę