Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Informacja biura Izby- nasze sprawy z dnia 21.11.2005

W dniu dzisiejszym tj 21.11.2005 roku o godz. 17:00 w Urzędzie Miejskim w Łomży odbędzie się Posiedzenie Komisji Finansów, na którym będą omawiane założenia polityki podatkowej UM na rok 2006 / podatki od nieruchomości, podatki od środków transportu, zwolnienia od podatków i inne /.

Z przykrością informujemy, iż w tych założeniach / projektach uchwał / zaproponowano podwyżki podatków, gdzie z Raportu przygotowanego przez Łomżyńską Izbę Przemysłowo-Handlową jasno wynika, iż w tym zakresie nie jesteśmy konkurencyjni w stosunku do innych miast regionu. Proponowana podwyżka jeszcze bardziej pogłębi te różnice. / pierwotnie ŁIPH chciała przekonać radnych do obniżki tych podatków… /

Poszczególne propozycje :
a/ podatek od nieruchomości – jest 17.00 zł/m2 – propozycja 17,40 zł /m2
b/ podatek od gruntu – jest 0,62 zł/m2 – propozycja 0,64 zł /m2


Ponadto przygotowano propozycje zwolnień od tego podatku, jednak kolejny raz stwierdzamy, iż jest całkowity brak dialogu, ponieważ dzisiaj jest omawianie tych spraw na komisji i dopiero dzisiaj nam te propozycje się przedstawia / na kilka godzin przed spotkaniem /. Ze wstępnej analizy wynika, iż propozycje Pana Prezydenta w zakresie tych zwolnień nie bardzo odzwierciedlają możliwości uzyskania tych zwolnień przez łomżyńskie przedsiębiorstwa - obecnie funkcjonujące.

Nasze stanowisko :

1.Przekonać Komisję / Radnych / do pozostawienia wysokości podatków na obecnym poziomie
2.Propozycje Pana Prezydenta i Projekt Uchwały zmienić w zakresie dostępności do tych zwolnień naszych łomżyńskich przedsiębiorstw, a nie tylko inwestorów zewnętrznych .

Dlatego też liczymy na Państwa udział w obradach komisji.
/ więcej informacji jutro /

Z poważaniem

Prezes Rady Izby
Maciej Krzysztof Zajkowski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę