Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Jak skutecznie odzyskać swoje należności?

Żmudne tygodnie spędzone na próbach odzyskania długu? To problem niejednego przedsiębiorcy. Sprawdź, jak skutecznie odzyskać swoje należności oraz oszczędzić swój cenny czas dzięki firmie Payhelp. Jeśli czytasz ten artykuł, to zakładam, że jesteś przedsiębiorcą szukającym sposobu na skuteczne odzyskanie długów. Niewłaściwe zarządzenie, brak doświadczenia, czy brak odpowiedzialności to tylko kilka powodów, które prowadzą do upadłości przedsiębiorstwa.

Ty jako wierzyciel również masz swoje obowiązki. Przecież zatrudniasz ludzi, opłacasz podatki, inwestujesz lub masz zobowiązania - na przykład spoczywa na Tobie comiesięczne spłata kredytu. To wszystko powoduje, że przepływ pieniędzy na Twoim koncie firmowym jest konieczny, a Ty nie możesz pozwolić sobie, aby kontrahent nie płacił zobowiązań za Twoje usługi, czy produkty.

Czy osobiste odzyskiwanie należności ma sens?

Po pierwsze, musisz być świadomy, że zwlekanie z upomnieniem o zapłatę przeterminowanej, niezapłaconej faktury tylko pogorszy sprawę. Strach przed dłużnikiem może doprowadzić Cię do kłopotów finansowych. Z pewnością nie chcesz znaleźć się w trudnej sytuacji, ekonomicznej i popaść w długi. Dlatego też nie zwlekaj i domagaj się swoich należności natychmiast. To jeden ze sposobów, aby osobiście odzyskać dług. Oczywiście wszelkie działania zmierzające do odzyskania długu powinny być wykonywane w poszanowaniu kontrahenta i w granicach prawa. Zapomnij o wszelkich pogróżkach, zastraszaniu, czy szantażu. To nie działa, a może zepsuć Twoje relacje z kontrahentem, jak i opinię w branży. Komunikacja z kontrahentami, tymi płacącymi w terminie i dłużnikami to podstawa w prowadzeniu działalności.

Aby skutecznie odzyskiwać należności, powinieneś:

- skrupulatnie sprawdzać termin zapłaty za fakturę, - jak najszybciej poinformować dłużnika o niezapłaconej fakturze, - często przypominać kontrahentowi, że zalega z pieniędzmi, - rozmawiać z dłużnikiem, - wysłuchać dłużnika i znaleźć obopólne rozwiązanie,- motywować dłużnika. Warto, abyś wiedział, że nie zawsze dłużnik chce Cię oszukać. Czasami występują sytuacje, gdzie przydarzy się coś niespodziewanego. Jednak jeśli mimo próśb, kulturalnego załatwienia sprawy, dłużnik nadal zwleka z zapłatą, kombinuje, czy unika kontaktu, wówczas musisz podjąć skuteczną windykację, na którą pozwala na przykład firma Payhelp.

Jak skutecznie odzyskać dług?

Najlepszym rozwiązaniem do odzyskanie długo to jest rozpoczęcie współpracy z firmą windykacyjną. Windykacja należności z Payhelp to jeden z najlepszych sposobów na skuteczną poprawę ściągalności długów.

Co to jest windykacja?

Windykacja to nic innego jak ściągnięcie zobowiązań dłużnika w imieniu wierzyciela. Skuteczna windykacja prowadzona jest przez wykwalifikowanych ekspertów. Firma windykacyjna, którą wybierzesz do współpracy, od momentu przekazania przez Ciebie niezapłaconej faktury, wszczyna postępowanie windykacyjne. Czynność ta ma na celu szybkie odzyskanie Twoich należności. Co więcej, cały proces windykacyjny jest podzielony na kilka etapów.

Jak przebiega windykacja?

W pierwszej kolejności musisz wybrać firmę windykacyjną, z której usług będziesz chciał korzystać. Aby zaoszczędzić swój czas, możesz wybrać windykację online, która jest polecana przez dużą liczbę klientów. O tym szybkim rozwiązaniu możesz przeczytać w kolejnym akapicie. Teraz skupmy się, jak przebiega proces windykacji należności. Od momentu przekazania nierozliczonej, niezapłaconej faktury, firma windykacyjna wszczyna postępowanie polubowne.

Ten etap ma na celu:

- szybkie i polubowne załatwienie spłaty należności, - odzyskanie długu bez korzystania z przymusu sądowego.W przypadku braku reakcji ze strony dłużnika firma windykacyjna przechodzi do kolejnego etapu, którym jest wszczęcie postępowania sądowego. Warto wspomnieć, że Ty jako wierzyciel jesteś stroną w postępowaniu, ale reprezentują Cię radcy prawni, którzy w Twoim imieniu złożą pozew. Po otrzymaniu nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności, dłużnik zobowiązany jest do uregulowania długu na Twoje konto.

Windykacja online - czy to dobry sposób na odzyskiwanie długów?

Zważywszy na Twój cenny czas, możesz wybrać windykację online, która niczym nie różni się od tradycyjnej firmy windykacyjnej, ale jest wygodniejsza. Zanim to zrobisz, możesz skorzystać z platformy Payhelp, która pozwala na szybkie dodanie faktury do windykacji. Wystarczy, że w kilka minut zarejestrujesz się na stronę Payhelp.pl, podasz swoje dane, a następnie dołączysz niezapłaconą fakturę. Od tego momentu działania przejmują specjaliści Payhelp, a ty możesz zając się bieżącymi sprawami Twojej firmy.

Warunki współpracy z firmą windykacyjną:

Współpraca z firmą windykacyjną to szereg korzyści - zanim się zdecydujesz, warto poznać najważniejsze warunki. Oto przykłady:- szybko realizują zlecenie, gdzie postępowanie polubowne trwa zazwyczaj tylko 35 dni,- po wygranej sprawie dostajesz zwrot środków w ciągu 14 dni, - w przypadku gdy przegrasz sprawę, nie opłacasz żadnych kosztów sądowych,- założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne,- współpraca nie wymaga podpisywania umowy, ani wnoszenia opłaty abonamentowej,- bieżący podgląd sprawy widoczny jest po zalogowaniu się do panelu Klienta oraz na infolinii,- Klient ma dedykowanego opiekuna, który prowadzi sprawę i koordynuje kontakt z dłużnikiem,- opłata za działania występuje dopiero po odzyskaniu pieniędzy, a jej wysokość naliczana jest według cennika, tylko od odzyskanej kwoty.Skuteczna windykacja to profesjonalne podejście i skuteczne działanie. Jeśli nie czujesz się na siłach lub Twoje metody windykacji zawodzą, warto sięgnąć po pomoc ekspertów. Zaoszczędzisz w ten sposób czas, nerwy oraz pieniądze. 

tekst płatny

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę