Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Buster typu S - nowy pojazd policji

Dziś łódź motorowa buster typu S weszła na wyposażenie Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Łomża i Komendy Głównej Policji po wodach powiatu łomżyńskiego pływać będzie nowa jednostka.

Ma 4,43 metra długości i 1,82 metra szerokości, a przyczepiony do niej silnik yamahy o pojemności 747 centymetrów sześciennych osiąga moc 30 koni mechanicznych. Jednostka służyć będzie policjantom z wydziału patrolowo – interwencyjnego, którzy w letnim sezonie dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad łomżyńskimi zbiornikami. Mundurowi posiadają specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych i są specjalnie przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - przekazuje KMP w Łomży. W 2021 roku policjanci od 1 czerwca na wodzie spędzili 73 służby, a od początku wakacji tych służb było 50. Podkreślają, że w tym roku w powiecie łomżyńskim nikt nie utonął. 

Całkowity koszt łodzi wyniósł 84 999 złotych. Zakup tego sprzętu służbowego został współfinansowany przez Urząd Miasta Łomża w wysokości 50 tysięcy złotych oraz w ramach Programu #niezaWODNYratownik przez Komendę Główną Policji w wysokości 34 999 złotych.

Używana dotychczas łódź eksploatowana była od 2004 roku, posiada blisko 3000 motogodzin. Szkoda, że jednostka zasiliła flotę po sezonie, choć przyda się na pewno w kolejnych latach.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę