Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@

Będą szczepienia przeciw grypie dla 60+

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

1,5 tysiąca w 2021 roku i 1,5 tys. w 2022 roku łomżyńskich seniorów będzie mogło zaszczepić się przeciw grypie. Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie szczepień ochronnych przeciwko grypie.

135 tys. zł miasto Łomża przeznaczy na program szczepień emerytów przeciw grypie w 2021 i 2022 roku. Program przewiduje, że do końca roku zaszczepionych ma zostać 1,5 tys. chętnych i drugie tyle w przyszłym roku. W pierwszej kolejności mają to być osoby przewlekle chore oraz o niskim statusie społeczno-materialnym, posiadających Łomżyńską Kartę Seniora. 

Kryteria włączenia do programu:

  • podpisanie zgody
  • brak przeciwwskazań dyskwalifikujących szczepionki
  • zamieszkiwanie na terenie miasta Łomża, posiadanie Łomżyńskiej Karty Seniora lub bycie objętym wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej 
  • wiek 60 lat i więcej.

Teraz Ratusz ogłosi przetarg na wykonanie szczepień i dopiero po rozstrzygnięciu będą znane miejsca, gdzie będą odbywały się szczepienia.

Podczas dyskusji padła kwestia powodzenia programu we wcześniejszych latach. Zbigniew Cybula, naczelnik wydziału spraw społecznych i zdrowia przypomniał, że w 2020 roku zaszczepiono 273 osoby. Za taki stan rzeczy obarczono ograniczoną dostępność szczepionek w hurtowniach. Rok wcześniej, czyli w 2019, zaszczepiono wszystkich chętnych tj. 503 seniorów. Zarówno radny Zbigniew Prosiński jak i radny Tadeusz Kowalewski postulowali, aby być może rozszerzyć kryteria, aby wszystkie szczepionki zostały użyte. Program został przyjęty w wersji przygotowanej przez urząd.

W 2021 roku zaplanowano 1,5 tys. szczepionek. Na 2022 rok. Przewidziano podobną ilość szczepionek, które mają być wykonywane w miesiącach styczeń-marzec.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę