Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Na "Dobry start" w województwie podlaskim wypłacono 20 mln zł

Rodzicom i opiekunom 89 tys. dzieci z województwa podlaskiego wypłacono do tej pory 20 mln zł. W Polsce świadczenie to trafiło do ponad 3 mln dzieci na kwotę 724 mln zł.

ZUS przypomina rodzicom i opiekunom dzieci uczących się się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami, że przyjmuje wnioski na świadczenie jednorazowe w wysokości 300 zł tzw. „Dobry start”.  Jest ono wypłacane niezależnie od dochodu. Od 1 lipca tego roku wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Wszystkie informacje na temat wniosku i jego obsługi dostępne są na  portalu PUE ZUS  (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Znajdzie się też tam cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

- Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 300 plus w placówce ZUS lub innym urzędzie lub instytucji, w której pełnią dyżury nasi pracownicy, powinni pamiętać,  aby zabrać ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20-tego roku życia. Niezbędny jest również  numeru PESEL ucznia oraz  nazwa i adres szkoły do której dziecko uczęszcza - wyjaśnia Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Do tej pory w województwie podlaskim złożono ponad 60 tys. wniosków, które dotyczą 89 tys. dzieci. ZUS wypłacił z tego świadczenia 20 mln zł za 66 tys. uczniów.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę