Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Biurko do pokoju dziecka i nastolatka – na co się zdecydować?

Potrzeby dziecka zmieniają się wraz z wiekiem i procesem dorastania. Inny pokoik ma pierwszoklasista, inny licealista. Rodzice muszą podążać za potrzebami swojego dziecka. Przede wszystkim ze względu na zapewnienie mu prawidłowego rozwoju i właściwych warunków do nauki. Bez wątpienia najważniejszym meblem w pokoju każdego ucznia jest biurko.

Podstawowy mebel w pokoju każdego dziecka – biurko z regulacją wysokości

Trudno wyobrazić sobie pokój ucznia bez kilku niezbędnych elementów. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim: biurko z regulacją wysokości oraz ergonomiczne krzesło. Już w pokoju małego dziecka powinno stanąć biurko dziecięce, przy którym malec rysować, malować i rozwijać się. Zawsze natomiast warto zwracać uwagę na to, by było to biurko regulowane. Tylko takie zapewni bowiem dziecku prawidłowy rozwój. Biurko musi być dostosowane do wzrostu i postury dziecka, aby przyjmowana przez nie pozycja była ergonomiczna i bezpieczna dla rosnącego kręgosłupa i całego układu kostnego. Przy źle dobranym biurku (na przykład za małym czy za niskim, bez możliwości regulacji) ucierpi kręgosłup, ale co gorsza – dziecko wyrobi sobie nieprawidłową postawę.

Dlaczego warto zdecydować się na biurko regulowane?

Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie – biurko regulowane można dopasować do wzrostu i postury dziecka. Warto też podkreślić, że jest to idealne rozwiązanie dla rodziców dwojga lub więcej dzieci, które korzystają z tego samego biurka. Za każdym razem można dostosować wysokość mebla do konkretnego dziecka. Oczywiście z biurka regulowanego z powodzeniem może także korzystać osoba dorosła. Jak zatem widać – jest to mebel niezwykle uniwersalny. Niektóre modele biurek mają wbudowany elektroniczny panel sterowania, który pozwala w szybki sposób zmienić ustawienie biurka. Co ciekawe – regulowane biurko elektryczne doskonale sprawdza się także do pracy na stojąco. Jest to bardzo ważne pod kątem koncentracji i kreatywności. Już dawno udowodniono bowiem, że praca w pozycji siedzącej zabija kreatywność, jest nużąca i dekoncentruje, jeśli trwa za długo. Znacznie lepszym rozwiązaniem podczas nauki jest zmienianie pozycji – na przykład podczas pisania dziecko może pracować na siedząco, natomiast wykonując plakat lub ucząc się słówek na stojąco. Warto spróbować i zaproponować dziecku taką metodę, a nauka może okazać się nie tylko bardziej komfortowa i przyjazna, ale i efektywna.

Mebel idealny? Biurko dziecięce Fly Desk.com

Bardzo ciekawe biurka znaleźć można na fly desk.com biurko można wówczas dobrać optymalnie do własnych preferencji i wymagań dziecka. Biurka dziecięce występują w różnych kolorach, które idealnie dopasują się do wielu aranżacji. Jeśli chodzi o pokoje młodzieżowe, to lepiej decydować się na stonowane kolory – najlepsze będą czerń lub biel. Będzie to swoista baza do samodzielnego stworzenia nowoczesnej aranżacji za pomocą dodatków. Regulacja biurka zapewnia dziecku zdrowy rozwój, nie narażając rosnącego kręgosłupa na deformacje. Dotyczy to nie tylko dzieci, ale także nastolatków, które przecież też jeszcze rosną, a ich ciało się zmienia. Należy przy tym pamiętać o dobraniu wygodnego ergonomicznego krzesła, zapewniającego odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i wymuszającego właściwą postawę ciała. Warto również zwrócić uwagę na takie detale, jak zaokrąglone blaty, które są bezpieczne dla małych dzieci. Przydatny jest również wieszak na plecak, umieszczony z boku biurka. Odpowiednia powierzchnia blatu pozwala z kolei na komfortową pracę podczas odrabiania lekcji, rysowania czy malowania. Ponadto wiele modeli biurek ma otwory na kable, a więc na biurku może stanąć komputer.

Nie tylko dla małego dziecka – designerskie biurko regulowane dla nastolatka!

Biurka regulowane nadają się nie tylko dla dzieci, ale także dla nastolatków i dorosłych osób. Tak naprawdę biurko z regulacją zakupione już dla przedszkolaka lub pierwszoklasisty może posłużyć na wiele długich lat (o ile nie zmienią się preferencje dziecka co do koloru). Niemniej większość nastolatków wybiera kolory stonowane – biel lub czerń, które subtelnie wpasują się w aranżację. Nowoczesny design z powodzeniem dopełni pokój młodzieżowy. Resztę zrobią dodatki. W przypadku nastolatka z pewnością ważna jest duża powierzchnia biurka, ponieważ ma on już własny komputer, a także potrzebuje swobodnego miejsca do nauki i pracy. Nastolatek cały czas rośnie, a jego ciało się zmienia. Podobnie jak młodszy uczeń potrzebuje ergonomicznego biurka, które będzie można w łatwy sposób regulować oraz wygodnego krzesła.

Podsumowując; zarówno dla małego dziecka, jak i dla nastolatka priorytetem powinien być zdrowy rozwój i prawidłowa postawa podczas nauki i pracy. To dlatego tak ważne jest, by zdecydować się na biurko z regulacją oraz ergonomiczne krzesło. Taki zestaw pozwoli na kreatywną i komfortową naukę, która będzie przynosić wymierne korzyści. Poza tym nowoczesny design idealnie dopełni pokój dziecięcy i młodzieżowy – oprócz szeregu funkcjonalności, pełniąc także funkcje dekoracyjne.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę