Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Bon turystyczny - wykorzystaj go do końca marca 2022!

Jeszcze przez kilka miesięcy, bo do końca marca 2022 roku, Polacy mogą wykorzystać bon turystyczny. To jedna z form wsparcia dla rodzin z dziećmi, które otrzymały 500 zł na każde dziecko do wykorzystania w obiektach noclegowych i rozrywkowych na terenie całego kraju.

  1. Czym jest Polski Bon Turystyczny ZUS?
  2. Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?
  3. Obiekty akceptujące bon turystyczny - lista

Według Polskiej Organizacji Turystycznej, w ramach programu Polski Bon Turystyczny z dofinansowania do wypoczynku skorzystało już około 3,5 mln dzieci, a łączna wartość środków przekazanych przez rząd do polskich przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne i hotelarskie, sięga blisko 2 mld zł.

Czym jest Polski Bon Turystyczny ZUS?

Program Polski Bon Turystyczny został stworzony, aby wesprzeć rodziny z co najmniej jednym dzieckiem w trudnych czasach pandemii koronawirusa. W ramach tego programu, rodziny otrzymały wsparcie w postaci bonu turystycznego o wartości 500 zł na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 lat. Środki mogą zostać wydane na usługi hotelarskie lub imprezy, ale jedynie w części, która pokrywa koszt uczestnictwa w nich dzieci. Bon może pobrać rodzic, które zostało przyznane świadczenie 500+, a jest on dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Zawiedzie się ten, kto chciałby uznać bon turystyczny 2021 za dofinansowanie do zagranicznych wakacji. W programie mogą brać udział jedynie obiekty polskie, które znalazły się na specjalnej liście. Dodatkowo, muszą to być obiekty świadczące usługi hotelarskie albo organizujące imprezy turystyczne. Zapłata za te usługi następuje w formie bonu turystycznego - rodzic lub opiekun podaje jego kod w obiekcie, ten dokonuje odpowiedniego zgłoszenia do organizatora programu, a następnie otrzymuje od niego określoną w zgłoszeniu kwotę. Cała procedura przebiega więc w sposób bezgotówkowy.

Obiekty akceptujące bon turystyczny - lista

Chcąc zrealizować bon turystyczny w wybranym obiekcie, trzeba najpierw sprawdzić, czy akceptuje on tego rodzaju płatność. Na szczęście w przypadku programu Polski Bon Turystyczny lista przedsiębiorców turystycznych jest bardzo długa i stale pojawiają się na niej kolejne firmy, które złożyły oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego. Hotele, parki rozrywki czy pensjonaty, które chcą przyjmować płatności bonem, muszą dokonać stosownej rejestracji w systemie teleinformatycznym oraz również za pośrednictwem tego systemu dokonywać zgłoszeń o wykorzystanych bonach.

tekst płatny

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę