Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Strażacy OSP doskonalili się na jeziorze

Strażacy z jednostek OSP Gminy Łomża na Jeziorze Szustak szkolili się z ratownictwa wodnego. Strażacy ćwiczyli m.in. techniki dotarcia do osoby tonącej i ewakuację osób poszkodowanych z wody.

Strażacy Gminy Łomża z OSP: Konarzyce, Pniewo, Wydminy i Miłki uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” oraz strażakami OSP Gminy Wydminy. W sobotnie południe ćwiczyli m.in. techniki dotarcia do osoby tonącej i ewakuację osób poszkodowanych z wody. 

- Pomysł na zorganizowanie tych ćwiczeń w gminie Wydminy padł ze strony Wójta Gminy Łomża i za to jestem mu wdzięczny – mówił w trakcie odprawy strażaków Wójt Gminy Wydminy Radosław Król. – Strażacy z Gminy Łomża nie mają okazji pływać na stałych zbiornikach, dlatego takie ćwiczenia to dobra okazja do zdobycia nowych umiejętności. Z kolei moi strażacy nie mają zbyt wielu okazji do ćwiczeń na zbiornikach płynących i to może być okazja do przeprowadzenia kolejnego takiego spotkania - tym razem w Gminie Łomża na rzece Narew.

Szkolenie strażaków koordynowała Grupa Ratownicza „Nadzieja”. Na plaży gminnej czuwały dwa zastępu medyczne z łodzią gotową do wypłynięcia. 

- Zależy mi na tym, aby nasza gmina była gminą bezpieczną, dlatego stale rozwijamy ratownictwo drogowe, przeciwpożarowe i wodne – mówił Wójt Gminy Łomża. – Aby tę gotowość utrzymać, strażacy muszą ćwiczyć. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę