Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Piją, jadą i rozbijają się stwarzając niebezpieczeństwo

Czterech pijanych kierowców wpadło w weekend w ręce policjantów. Jeden zanim trafił na policjantów, wpadł na inne pojazdy czekające na skrzyżowaniu.

Komenda Miejska Policji informuje o czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policjantów. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątkowe popołudnie. Policjanci otrzymali informację o kierowcy fiata, który jest prawdopodobnie nietrzeźwy. 42-letniego mieszkańca gminy Łomża mundurowi zatrzymali na jego posesji. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu, jednak odmówił on badania trzeźwości. Została mu pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Kolejny nietrzeźwy w piątkowe, późne popołudnie spowodował kolizję na skrzyżowaniu al. Legionów i ul. Przykoszarowej. Jak ustalili policjanci, nie dostosował on prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył auta, które zatrzymało się przed sygnalizacją świetlną. Siedzący za kierownicą bmw 35-letni mieszkaniec gminy Piątnica był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on sam noc spędził w policyjnym areszcie. 

W sobotni wieczór, na terenie gminy Miastkowo, policjanci zatrzymali do kontroli opla. 28-letni mieszkaniec tej gminy "wydmuchał" 2 promile alkoholu. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy. Po czynnościach trafił pod opiekę rodziny. 

Ostatni pijany wpadł w niedzielę, w samo południe. Policjanci z Piątnicy na terenie Drozdowa zatrzymali kierującego volkswagenem. 53-letniego mieszkańca gminy Piątnica, który kierował pojazdem, mimo że wcześniej pił alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do lipca 2022 roku. 

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejny raz apelują także o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę