Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Najpiękniejsza działka 2021 roku

Główne zdjęcie
Działka Danuty i Waldemara Jarosik (fot. Urząd Miejski)

Działka z ROD im. Jakuba Wagi w Łomży państwa Danuty i Waldemara Jarosik, zwyciężyła w drugiej edycji konkursu "Piękno mojej działki". Urzekające kompozycje kwiatowe, finezyjne kształty roślin i krzewów ozdobnych oraz oryginalne i unikatowe elementy małej architektury zauroczyły członków Komisji Konkursowej.

Do konkursu organizowanego przez Urząd Miejski i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Działkowców zgłoszono kilkanaście działek. 

- Tegoroczna edycja charakteryzowała się bardzo wysokim, wyrównanym poziomem zgłoszonych do konkursu działek. Komisja dokonując oględzin brała pod uwagę zarówno unikalność rozplanowania i zagospodarowania działki, jej estetykę i funkcjonalność, ale również wykorzystanie rozwiązań proekologicznych, w tym gromadzenie wody opadowej, stosowanie nawozów pochodzenia naturalnego czy posiadanie karmników lub domków dla ptaków – informuje przewodnicząca Komisji Konkursowej Dorota Bączek. - Nie ma dwóch jednakowych działek. Różnorodność w wyglądzie ogródka, doborze roślin czy umiejętnego wykorzystania elementów małej architektury jest odzwierciedleniem charakteru, pasji i usposobienia jego użytkownika. Zawsze jednak stanowi owoc trudu i ciężkiej, codziennej pracy wkładanej przez działkowca, aby przestrzeń, o którą dba wyglądała wyjątkowo – zauważa przewodnicząca.

Tę edycję wygrali państwo Danuta i Waldemar Jarosik, z ROD im. Jakuba Wagi w Łomży. Komisja konkursowa dostrzegła ciekawe aranżacje działki z wykorzystaniem bogatej bioróżnorodności roślin na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Urzekły członków Komisji kompozycje kwiatowe, finezyjne kształty roślin i krzewów ozdobnych oraz oryginalne i unikatowe elementy małej architektury.

Ponadto nagrodzeni zostali: pani Zofia Matysiewicz z ROD „Aster” (II miejsce), która idealnie wykorzystała nietypowy, trójkątny kształt użytkowanej przez siebie działki oraz pan Przemysław Boński reprezentujący  ROD „Wiarus” w Łomży (III miejsce). Wśród laureatów znaleźli się także pani Ewa Cwalina – działkowiczka z ROD im. Jakuba Wagi oraz państwo Halina i Jerzy Makowscy użytkujący działkę w ROD „Aster” w Łomży. Wręczenie nagród planowane jest na sierpień.

(na podst. um.lomza.pl)

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę