Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Zmienna pogoda w weekend

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W piątek jeszcze słonecznie. W sobotę i niedzielę dużo chmur, przelotne opady deszczu oraz burze, także z gradem. Jeszcze ciepło.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. 

W sobotę Polska będzie na skraju niżu znad Skandynawii. Z zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie pofalowany front atmosferyczny. Na południowym wschodzie pozostanie upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, nad pozostały obszar napłynie powietrze polarne morskie. Wystąpią wahania ciśnienia. 

W regionie północno-wschodnim spodziewać należy się zachmurzenia umiarkowanego i dużego. W drugiej połowie dnia miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 25 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni i południowy. Podczas burz możliwe porywy do około 65 km/h. 

W niedzielę Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego znad Skandynawii, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego wędrującego z zachodu na wschód. Południowo-wschodnie krańce będą w upalnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, a pozostały obszar w chłodniejszej masie polarnej morskiej. Ciśnienie będzie wolno spadać. Dla województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego synoptycy IMGW prognozują zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie regionu także burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę