Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 17 września 2021 napisz DONOS@

135 kierowców wpadło na kaskadzie

Główne zdjęcie
Fot. KMP Łomża

135 kierujących samochodami zostało skontrolowanych na terenie powiatu łomżyńskiego w ramach ogólnopolskiej akcji policji „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kaskadowy pomiar prędkości to kontrole radarowe policji wykonywane na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Wczoraj, od wczesnych godzin rannych, tak zorganizowane patrole łomżyńskiej drogówki operowały na drogach powiatu.  

„Celem tego typu działań jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości” – czytamy w komunikacie policji.

Policjanci skontrolowali w sumie 135 pojazdów i ujawnili 131 wykroczeń, w tym 113 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Jeden kierujący stracił prawo jazdy po tym, jak około 11.30 jechał przez Bożejewo 107 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 57km/h. 43-letni mieszkaniec Mrągowa został ukarany mandatem i otrzymał 10 punktów karnych.

W województwie podlaskim w akcji uczestniczyło w sumie 200 funkcjonariuszy w tym ze specjalnej grupy Speed. Skontrolowali w sumie 1100 pojazdów, a prawie ponad 860 z nich przekroczyło prędkość. W związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym 9 kierowcom w województwie zatrzymano prawo jazdy. 4 kierowców jechało po alkoholu. Policjanci zatrzymali także 50 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym pojazdów. Mundurowych w działaniach wspierał policyjny dron, który zarejestrował przewinienia kierowców. Oko jego kamery zarejestrowało między innymi niebezpieczne wyprzedzania na krajowej 65 i niestosowanie się do znaku stop na przejeździe kolejowym. 

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę