Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Poseł Lech Kołakowski zadziałał?

Główne zdjęcie
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i poseł Lech Kołakowski podczas wizyty premiera w Łomży podczas kampanii prezydenckiej

Poseł Lech Kołakowski ogłosił dziś pod upadłą spółdzielnią mleczarską Bielmlek w Bielsku Podlaskim, pomoc państwa poszkodowanym rolnikom. Rolnicy otrzymają zapłatę za dostarczone mleko.

- Obiecywałem rolnikom pomoc i interwencję poselską, kiedy  31 marca 2021 roku spotkałem się z nimi i słowa dotrzymałem – mówił w rozmowie łomżyński poseł Lech Kołakowski.

Poseł Kołakowski poinformował dziś na konferencji zwołanej pod siedzibą upadłej spółdzielni o uruchomionej rządowej pomocy dla producentów mleka, którzy nie otrzymali zapłaty za dostarczony surowiec, ponieważ podmiot do którego dostarczyli upadł.

- Zwróciłem się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego o udzielenie pomocy rolnikom. Takie wsparcie, na mój wniosek otrzymają rolnicy. Wczoraj ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie – mówił poseł dziękując za osobiste zaangażowanie prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Rząd w opublikowanym Rozporządzeniu udzieli pomocy finansowej rolnikom, którzy w latach 2019-2020 sprzedali mleko do podmiotu i nie otrzymali zapłaty, ponieważ podmiot upadł. Otrzymają oni do 80% kwoty wynikającej z niezapłaconych faktur. Wnioski rolnicy muszą złożyć do 15 sierpnia 2021 roku do powiatowych biur ARiMR. Rolnicy otrzymają także pomoc w wysokości do 40 tys. zł dla jednego rolnika na sfinansowanie udziałów. W sumie dotyczy to około 800 rolników.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę