Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 17 września 2021 napisz DONOS@

Wydłużono nabór wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych

Bank Gospodarstwa Krajowego przedłużył do 15. sierpnia 2021 roku nabór wniosków o dofinansowanie w pierwszej pilotażowej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W założeniu pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych mają pomóc samorządom zrealizować inwestycje potrzebne lokalnym społecznościom i odbudować gospodarkę po Covid-19. Pierwotnie termin składania wniosków upływał 30. lipca, ale ze względu na duże zainteresowanie BGK przedłużył do 15. sierpnia. 

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Maksymalne można uzyskać dofinansowanie 95%, dotyczy to priorytetu I. 

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zapowiedział, na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 21. lipca 2021 roku, złożenie przez Miasto Łomżę w tym programie trzech wniosków. Wnioskiem największym, w którym dofinansowanie wyniesie 90% (priorytet II) jest budowa, a właściwie zebranie brakującej kwoty do rozbudowy bulwarów nad Narwią. Szacowana wartość inwestycji wynosi 40 mln zł, a dofinansowanie ma wynieść 36 mln zł. Drugim wnioskiem, który w Programie maksymalnie może wynieść 30 mln zł jest budowa Publicznego Przedszkola nr 5 (priorytet III). Wartość inwestycji ma wynieść 13 mln zł, a przy dofinansowaniu 85% dotacja dla Miasta wyniesie 11,05 mln zł. Trzecim wnioskiem o maksymalnym dofinansowaniem 5 mln zł jest termomodernizacja hali sportowej przy SP9. Tu dofinansowanie wynosi 90%, a cała inwestycja ma kosztować 5,55 mln zł. 

Radni z klubu PiS, a także Dariusz Domasiewicz z klubu „Przyjaznej Łomży” jako największą inwestycję i z największym dofinansowaniem (95%) proponowali spalarnię śmieci. Ich zdaniem wpłynęło by to pozytywnie na przyszłość miasta ponieważ rozwiązywałoby to problem ze śmieciami i wpłynęłoby na obniżkę cen ciepła. Ponadto proponowano remont alei Legionów i Centrum Usług Społecznych. 

W czasie pierwszego pilotażowego naboru każda JST czy związek JST może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym:

1 wniosek bez kwotowego ograniczenia

1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł

1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę