Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Kaskadowy pomiar prędkości – zapowiadają policjanci

Główne zdjęcie
Fot. KMP w Łomży

„Dziś od rana do późnych godzin wieczornych policjanci z drogówki prowadzą „kaskadowy pomiar prędkości” - przestrzega kierowców Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku i apeluje o „zdjęcie nogi z gazu!”.

Od rana, na różnych kategoriach dróg województwa podlaskiego, „blisko 200 policjantów drogówki rozstawionych na krótkich odcinkach dróg, będą zatrzymywać kierowców niestosujących się głównie do ograniczeń prędkości” - czytamy w komunikacie KWP w Białymstoku.

Kaskadowy pomiar prędkości jest „odpowiedzią” policjantów na częstą praktykę kierowców, zwalniania przed fotoradarami i przyśpieszaniu po jego minięciu. Ustawione w pewnych odległościach patrole mierzą prędkość. Mijając więc jeden punkt pomiarowy, wjeżdżamy w pole pomiaru kolejnego. Oczywiście nie wiemy ile tych patroli na danym odcinku drogi pracuje. 

 

Policjanci przypominają, że prędkość jest przyczyną blisko 20% wypadku w województwie i apelują „o zdjęcie nogi z gazu”! 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę