Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Ograniczenie na obwodnicy Konarzyc pozostanie

Główne zdjęcie
Początek obwodnicy Konarzyc jeszcze przed ograniczeniami

Nie będzie podwyższenia prędkości na odcinku miejskim wybudowanej niedawno obwodnicy Konarzyc. O taką możliwość pytał radny Kowalewski, ale ze względu na hałas i komfort zamieszkania okolicznych mieszkańców wiceprezydent Garlicki nie zgodził się.

Chodzi o 1 km drogi 677 wiodącej od Ronda Przyjaciół  Łomży w kierunku Ostrowi Mazowieckiej, na której jest ograniczenie prędkośc do 50 km/h mim,  że wyjeżdża się z miasta i nie ma już terenu zabudowanego. Radny Tadeusz Kowalewski w swojej interpelacji pytał o możliwość podniesienia limitu prędkości z 50 km/h, "obniżonego kilka tygodni temu" do 90 km/h lub przynajmniej do 70 km/h. Droga 677, która wcześniej przebiegała przez Konarzyce, od ponad półtorej roku przebiega obok miejscowości i na tym odcinku jest poza obszarem zabudowanym, powinna więc mieć maksymalną dopuszczalną prędkość. 

Wiceprezydent Andrzej Garlicki stwierdził, że „ograniczenie prędkości pojazdów powoduje zmniejszenie emisji hałasu przejeżdżających pojazdów, przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pozytywnie wpływa na komfort zamieszkania okolicznych mieszkańców”. 

Powołał się przy tym na na pismo mieszkających w tym rejonie mieszkańców osiedla przy Alei Legionów (obręb 0004), którzy ze względu na hałas, wnioskowali o ograniczenie prędkości adekwatnego do terenu zabudowanego, choć formalnie już nim nie jest. 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę