Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Miss Ziemi Łomżyńskiej na wakacjach w Krynicy Zdroju

Główne zdjęcie
Ola Wasik. (Makijaż i fot.: Paula Starszewska)

Miss Ola Wasik poradzi sobie z upałami powyżej 30 stopni C w cieniu na różne sposoby. Wiatrak w pokoju włączony, zimne napoje i kawa mrożona pod ręką w chwili pragnienia, zaś w Balikach nad Pisą czysta plaża, gdzie chodzi ze swoim chłopakiem Adrianem i znajomymi. Ola wie, że w misce zimnej wody moczenie rąk i nóg da wytchnienie, ale tego nie stosowała. Czym żyje 20-letnia Miss Ziemi Łomżyńskiej z Nowogrodu na miesiąc przed galą Konkursu Miss Polski w Krynicy Zdroju?

Ola Wasik pojawiła się w mediach nagle. Ale nie wyskoczyła jak diabeł z pudełka, tylko jak Anioł. Wielu Czytelników 4lomza.pl o Aleksandrze Wasik pewnie słyszało, może widziało ją na zdjęciach, jednak za dużo o Miss Ziemi Łomżyńskiej nie wiemy. Dlatego prosiliśmy organizatorkę konkursu piękności Annę Kurządkowską - Kosińską o zgodę na ekskluzywny wywiad dla portalu 4lomzapl, na co chętnie zgodziła się jego przepiękna bohaterka. Ola Wasik jest 6. Miss Ziemi Łomżyńskiej w historii konkursu Pani Anny. Przypomnijmy poprzednie zwyciężczynie: Monika Bikowska (2015), Daria Włodkowska (2016 / 2017), Elwira Talkowska (2018), Iwona Mocarska (2019) oraz Wiktoria Ciochanowska (2020). W Nowym Sączu 20. sierpnia gala Miss Polski 2021 z udziałem Oli Wasik.

Studentka dietetyki zna się na ciastach
Ola Wasik urodziła się w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży 21. czerwca 2001 pod znakiem Bliźniąt, więc nic dziwnego, że jej brat Maciej to bliźniak. Od przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum w Nowogrodzie i II LO w Łomży byli nierozłączni. Dopiero po maturze drogi Bliźniaków rozeszły się na czas studiów: Ola wybrała dietetykę w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, a Maciek - zarządzanie w PWSIiP w Łomży. Czy brat będzie zarządzał firmą, jaką chciałaby stworzyć siostra - na razie nie wiadomo. W gabinecie dietetycznym Ola doradzałaby, jak zdrowo się odżywiać, aby zachować kondycję i mieć dobre samopoczucie na długie lata. Znajomość zasad, chroniących przed cukrzycą, nadwagą czy nadciśnieniem, to jedno, a motywacja do stosowania na co dzień, to drugie. 

_MG_4022.jpg
Ola Wasik

 

Matura w 2020 r. dała Oli przepustkę do studiów, jednak Miss z przyjemnością wspomina przygodę ze sportem od połowy podstawówki. Biegała na 600 m i 800 m oraz w sztafecie 4 x 100 m z czasem około 54 sekund. Z polskich piosenkarzy współczesnych słucha Dawida Podsiadło i Sanah. Muzykę The Beatles, Abby i Chopina zna i ceni, ale nie na tyle, aby słuchać dla siebie, raczej na imprezach. Umie dość dobrze pływać, w skali 1 do 10 przyznałaby sobie 6 punktów.
- Bardzo lubię piec ciasta, a w rodzinie wszyscy chcą, bym przygotowywała wypieki na święta - dodaje skromnie Ola. - Ciasta i dietetyka dobrze się nie kojarzą, lecz ludzie potrzebują przyjemności dla równowagi psychicznej.

Specjalistka od ciast umie gotować zupę pomidorową i przyrządzić babkę ziemniaczaną od A do Z.   

Jak zostać Miss Ziemi Łomżyńskiej 2021?
Przede wszystkim, trzeba mieć pomysłową i konsekwentną mamę, która namówi córkę do udziału w konkursie. Oprócz chęci do nauki w szkole, córka powinna umieć zachować się w gospodarstwie agroturystycznym, dbać o czystość i porządek, wypożyczać kajaki. Nowogrodzianka wie, że badacz folkloru Adam Chętnik to założyciel w 1927 r. Skansenu Kurpiowskiego. - Do konkursu namówiła mnie mama - opowiada Ola. - Wahałam się, bo bałam się nieprzychylnych opinii ludzi, że mnie źle ocenią. Najtrudniejszy pierwszy krok, jak w piosence Anny Jantar, to było zgłoszenie się na casting. Odbywał się na przełomie lutego i marca w Domku Pastora. Weszłam jako druga, nie zdążyłam się zestresować. Po kilku dniach fantastyczna wiadomość, że jestem finalistką Miss Ziemi Łomżyńskiej. Ze względu na pandemię, przygotowania do gali poprowadzono online. Miałyśmy spotkania ze zwyciężczyniami Miss Polski, z psycholog i stylistką modową. Potem próby choreograficzne z Marzanną Rutkowską, m.in., w Hali Kultury, a w sobotę finału, 26. czerwca, próby od rana w Galerii Veneda. Atmosfera bardzo fajna i sympatyczna. Pomagałyśmy sobie w przebiórkach, gdy trzeba było zapiąć zamek i poprawić fryzurę. Wyniki jury to szok... Niedowierzanie w szczęście, ekscytacja, emocje. Z początku byłam twarda, nie płakałam. Dopiero jak zobaczyłam mamę przy scenie ze łzami, uroniłam łzę... Miałam dwie faworytki, które zostały I i II wicemiss: Marta Wysocka i Izabela Rogowska. Nie spodziewałam się zwycięstwa w konkursie.

Ola i Weronika wystąpią na żywo w Polsacie
Jaka jest Ola w swoich własnych oczach? - Energiczna, wrażliwa, szczera i prawdziwa w relacjach z ludźmi - wylicza Miss z Nowogrodu. - Potrafię angażować się w to, co robię. Gdy coś zaczynam, to robię to z przekonaniem, dokładnie i porządnie... Wakacje w Krynicy Zdroju będą pracowite. Od poniedziałku do piątku Miss Ziemi Łomżyńskiej Ola Wasik z Miss Podlasia Weroniką Przestrzelską z Łomży będą na zgrupowaniu finalistek Miss Polski 2021. Z koleżankami z Polski przygotowują nagrania telewizyjne o sobie, które będą przedstawione podczas gali finałowej z Nowego Sącza na żywo w Polsacie 20. sierpnia. Drugie zgrupowanie w Beskidzie Sądeckim od 14. do 21. sierpnia ma służyć przygotowaniu telewizyjnej transmisji show: przymiarki strojów i choreografii z nadziejami.

Mirosław R. Derewońko

 

210819083017.gif
Foto: Ola Wasik. (Makijaż i fot.: Paula Starszewska)
Foto: Ola Wasik

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę