Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Zaszczep się... na targowisku

Gmina Nowogród wspólnie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Łomży na jutrzejszą sobotę, tj. 24. lipca, przygotowało Plenerowy Punkt Szczepień przeciwko Covid-19. Powstanie on przy targowisku.

W najbliższą sobotę 24 lipca w godz. 7.00 - 11.00 na Targowisku Miejskim w Nowogrodzie zostanie zorganizowany  Plenerowy Punkt Szczepień przeciwko Covid-19. Każda osoba chętna, która do tej pory nie przyjęła szczepionki będzie mogła tego dnia zaszczepić się jednodawkową szczepionką Vaccine Janssen albo  dwudawkową szczepionką Comirnaty Pfizer oraz Astra Zeneca. Przy wyborze dwudawkowej szczepionki, kolejną dawkę można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień. 

Jak dowiadujemy się w Urzędzie Gminy, na targowisku zostaną przygotowane dwa namioty, w jednym będzie wstępna kwalifikacja, a w drugim wypełnianie ankiet i część na odczekanie po szczepieniu. Same szczepienia będą odbywały się w karetce pogotowia. 

Szczepienia realizowane będą bez rejestracji. Każdy chętny, który zgłosi się tego dnia do Plenerowego Punktu Szczepień w Nowogrodzie, zostanie zaszczepiony.

Na piątek, 23. lipca w gminie Nowogród zaszczepiło się 1 095 osób tj. 27,4% mieszkańców. Daje to 3 miejsce w powiecie. Średnia całego powiatu łomżyńskiego wynosi niecałe 26% zaszczepionej populacji. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że rządzący będą brać pod uwagę regionalne wyszczepienia.

- Tym razem będziemy brali pod uwagę regionalne poziomy wyszczepień. Te, gdzie współczynniki będą najmniejsze, będą brane pod uwagę w pierwszej kolejności przy wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń – mówił na antenie Polsat News.  

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę