Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Poseł Kołakowski w BGK?

Główne zdjęcie
Poseł Lech Kołakowski

Od początku lipca poseł Lech Kołakowski przestał być zawodowym posłem. Stosowne oświadczenie złożył w Kancelarii Sejmu. Teraz, jak donosi Newsweek, zaczął pracę w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Każdy poseł obejmując mandat deklaruje się czy zostaje zawodowym posłem. Taki parlamentarzysta otrzymuje wówczas wynagrodzenie 8 016,70 zł brutto. Do tego dochodzi dieta poselska w wysokości 2 505,20 zł brutto. Łomżyński poseł pobierał takie wynagrodzenie, ale na początku lipca złożył rezygnację z bycia zawodowym posłem. To zdaniem Zbigniewa Giżyńskiego, którego cytuje Newsweek „oznacza, na 99 proc. że dostał lepiej płatną pracę poza Sejmem”.

Gazeta więc rozpoczęła poszukiwania nowego miejsca pracy łomżyńskiego posła. Newsweek pisze, że „Po kilku dniach poszukiwań udało nam się znaleźć dwa źródła, które twierdzą, że poseł Kołakowski odnalazł się w Banku Gospodarstwa Krajowego. Tak się składa, że to jedyny bank w całości należący do Skarbu Państwa. Jego prezesem jest od 5 lat Beata Daszyńska-Muzyczka. Specjalistka od bankowości wcześniej związana z bankiem BZ WBK, którego prezesem był Mateusz Morawiecki”. 

Nasze źródła także potwierdzają nowe miejsce pracy Kołakowskiego. Wg nich został doradcą prezesa. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę