Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Wspólne zakupy z partnerem - czy warto się na nie decydować?

Według obiegowej opinii robienie zakupów to specjalność kobieca. Wiele pań przyznaje, że wędrówki po sklepach rzeczywiście działają na nie relaksująco. Pozwalają więc sobie na to po wyjątkowo ciężkim dniu w pracy, ale przede wszystkim w trakcie weekendów.

Niekoniecznie zresztą w samotności. Coraz więcej młodych kobiet pragnie dzielić swoje zakupowe fascynacje z życiowym partnerem. 

Zakupy we dwoje - czy to w ogóle możliwe? 

Popularny stereotyp głosi, że mężczyźni nie znoszą zakupów. Zwłaszcza tych większych, wymagających kilkugodzinnego chodzenia po sklepach i skrupulatnego analizowania dostępnych ofert. Takie postawienie sprawy niekoniecznie odpowiada rzeczywistości. Niektórzy panowie faktycznie reagują nerwowo słysząc o zbliżającej się wizycie w galerii handlowej. Znajdą się jednak z pewnością i tacy, którzy zobaczą w niej sposobności spędzenia kilku przyjemnych chwil z partnerką.

 Istotne jest przede wszystkim to, co właściwie planujemy kupić. Trudno się dziwić, że wyprawa po akcesoria kuchenne nie budzi w naszym mężczyźnie nadmiernego entuzjazmu (zwłaszcza jeśli nie przejawia on talentów gastronomicznych). Zupełnie inaczej będą jednak wyglądać wspólne zakupy robione dla przyjemności. Warto postawić tutaj na rzeczy naprawdę atrakcyjne dla nas obojga, takie jak np. elektronika, komiksy albo... gry erotyczne. Zapewni nam to nie tylko udane popołudnie, lecz również wiele satysfakcji i poprawi humor. Produkty kupowane dla celów rozrywkowych niekoniecznie muszą się ponadto okazać bardzo drogie. Wypatrywanie najlepszych ofert samo w sobie stanowi świetną zabawę.

2.jpg

 W okresach sezonowych wyprzedaży presja na wspólne zakupy bywa nawet jeszcze większa. Nagle okazuje się, że rzeczy zwykle bardzo drogie są dla nas chwilowo dostępne. Głupio więc zaprzepaścić taką okazję. Należy jednak uważać, żeby nie przesadzić - nie tylko w sensie finansowym, ale także emocjonalnym. Zmuszanie partnera do kupowania rzeczy, których on we własnym odczuciu nie potrzebuje, może prowadzić do wielu kłótni. A tych zawsze lepiej unikać.

Oczywiście istnieją też pewne grupy produktów, które wiele z nas woli kupować przez Internet. Należą do nich z pewnością akcesoria intymne i odważna bielizna. Jeśli należysz do grupy osób, które wolą przy okazji takich zakupów nie mieć osobistego kontaktu ze sprzedawcą warto odwiedzić sklepy takie jak Easytoys.

3.jpg

Wspólne zakupy - korzyści i zagrożenia 

Plusy wychodzenia na zakupy z partnerem wydają się niekwestionowane. Będzie to dla nas okazja do lepszego poznawania wzajemnych upodobań i pasji, a także do odkrywania nowych - tym razem już we dwoje. To niezwykle istotne, jeśli poważnie myślimy o wspólnej przyszłości. Drobne decyzje zakupowe przełożą się przecież później na kwestie znacznie poważniejsze: wybór i wyposażenie domu czy mieszkania, kupno wspólnego samochodu itd. 

Zakupy we dwoje pozwolą nam także nienachlanie wybadać stosunek drugiej strony do zagadnień związanych z pieniędzmi. Przekonamy się, czy nasz partner jest rozrzutny, czy też raczej oszczędny, oraz w jaki sposób podchodzi do rozliczania wspólnych wydatków. Wszystkie te spostrzeżenia powinny stać się dla nas wskazówką co do szans na dalszy rozwój relacji z tą akurat osobą.

 Czy zakupy z bliskim człowiekiem niosą ze sobą jakiekolwiek niebezpieczeństwo? Wydaje się, że nie, o ile obie strony wybierają się do sklepu całkowicie dobrowolnie. Ktoś zaciągnięty tam siłą z pewnością nie odczuje ani odrobiny przyjemności ze wspólnie spędzonego czasu. Jeszcze gorzej zadziała emocjonalny szantaż - osoba nim dotknięta ma prawo przewidywać eskalację tego typu zachowań w niedalekiej przyszłości. Oznacza to, że banalne przejawy życia codziennego mogą stać się przedmiotem psychicznej manipulacji. A z nią na dłuższą metę trudno się pogodzić.

tekst płatny


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę