Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Premier Mateusz Morawiecki w Kolnie

Główne zdjęcie
Fot. Piotr Babulewicz/UMWP

- Wcześniej polityka rządu prowadzona była ponad waszymi głowami. Przychodzimy z Polskim Ładem do samorządów podlaskich, żeby dać nadzieję na lepszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców miast i wsi - mówił na spotkaniu z samorządowcami w Kolnie premier Mateusz Morawiecki. Był to pierwszy punkt wizyty, jaką szef rządu rozpoczął w czwartek (22.07) przed południem w województwie podlaskim.

Premier, jeżdżąc po kraju, przedstawia założenia programu Polski Ład. Zapewniał w Kolnie, że państwo polskie jest w stanie zbudować program finansowy pod realizację tysięcy projektów w całej Polsce i jednocześnie prowadzić szczodrą politykę społeczną. Rząd oferuje samorządom dużo środków na inwestycje i jednocześnie kontynuuje stabilną politykę finansów publicznych.

- To stało się możliwie niezależnie od tego, czy jesteście zwolennikami prawicy czy lewicy, zwolennikami czy przeciwnikami rządu. Stało się możliwe, dzięki naprawie finansów publicznych. Jako rząd, oprócz wydatków społecznych i inwestycyjnych, przeznaczyliśmy również 200 mld zł na ratowanie miejsc pracy podczas pandemii i te kilka milionów miejsc pracy uratowaliśmy. Będą służyć polskim rodzinom i polskiej gospodarce. Stabilne finanse publiczne, doceniane przez międzynarodowe instytucje, Komisję Europejską, to fundament Polskiego Ładu - podkreślał szef rządu.

Program przeznaczony jest dla wszystkich, a w szczególności dla tych miast, miasteczek i wsi, których wcześniej nie było na mapie inwestycji, dla województw takich, jak Podlaskie. 

- Polski Ład jest programem ambitnym, ale policzonym, przeanalizowanym, przemyślanym, budującym perspektywę rozwoju dla Podlaskiego i dla Polski: dla Kolna, Suwałk, Augustowa, Suchowoli, dla wszystkich miejscowości na najbliższą dekadę - stwierdził Mateusz Morawiecki. - Naszym celem jest dogonić, a nawet przegonić tych najlepszych.

Podczas wystąpienia premier wspominał o 22-procentowym wzroście wynagrodzeń, najwyższym od 30 lat.

- Możemy wyrwać się z pułapki średniego rozwoju i zainwestować w nasze miasta i gminy. Po to jest Polski Ład. To nadzieja dla Polski, nadzieja dla Podlasia – zapewniał.

Marek Olbryś, wicemarszałek województwa mówił o „dynamicznie rozwijającym się regionie” dzięki polityce rządu i za to dziękował. 

- Jesteśmy w stanie doścignąć wysoko rozwinięte kraje europejskie -  deklarował Marek Olbryś. - Jesteśmy regionem, który zajmuje 2. pozycję w skali kraju w wykorzystywaniu środków unijnych i grantów krajowych. Regionem rolniczym, który może pochwalić się najlepszymi mleczarniami w Polsce, ale i wysoko rozwiniętym przemysłem metalurgicznym. Liczymy na ład gospodarczy, który pomoże nam dogonić czołówkę europejską.

W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim uczestniczyli samorządowcy i działacze z regionu województwa podlaskiego. 

W Białousach koło Sokółki szef rządu wizytował gospodarstwie Jerzego Wilczewskiego specjalizującego się w produkcji borówki amerykańskiej. Namawiał tu do kupowania polskich produktów, zarówno bezpośrednio od rolników, ale także w sklepach, przypominając, że nasze codzienny wybory mają wpływ na gospodarkę kraju.

Kierunek działań rządu ma zmierzać do ułatwienia dostępności do wyrobów lokalnych, zapewniając tym samym rolnikom większy zysk z ich pracy. 

(na podst. wrotapodlasia.pl)

210819083017.gif
Foto: Fot. Piotr Babulewicz/UMWP
Foto: Fot. Piotr Babulewicz/UMWP
Foto: Fot. Piotr Babulewicz/UMWP

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę