Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Zdjęli dachówki z nowego ratusza i...

Robotnicy pracowali ze zwyżki i na dachu nowego łomżyńskiego ratusza, czyli w części po prawej stronie. Odsłonili część dachu w pobliżu starej, blisko 200-letniej wieży ratuszowej z zegarem. Czy to oznacza, że dach nad magistratem przecieka? A może niedawne wichury w Dolinie Narwi dotarły także na Stary Rynek, ponad 600-letni, zrywając połacie dachu albo naruszając konstrukcję krokwi?

- Nie, na szczęście, dach łomżyńskiego ratusza ani nie przecieka, ani nie uległ uszkodzeniu podczas wichury - wyjaśnia z uśmiechem Łukasz Czech, główny specjalista w Urzędzie Miejskim w Łomży. - Robotnicy pozdejmowali dachówki, żeby zamontować płotki, które będą zapobiegać zsuwaniu się śniegu zimą. Przy okazji wymienią pojedyncze dachówki i poprawią rynny, być może, wstawiając nowe, jeśli zajdzie taka potrzeba. Prace instalacyjne i naprawcze wykonują pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Koszt wynosi 6 200 zł brutto.

Stary ratusz z wieżą został zbudowany w stylu klasycystycznym w czasie zaboru pruskiego w 1823 r., według projektu Aleksandra Groffe. Nowy ratusz pojawił się w sąsiedztwie w PRL w latach 80. 

Mirosław R. Derewońko

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę