Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Niechciane połączenia - co z nimi zrobić?

Nieznane numery, które do nas wydzwaniają zawsze zakłócają nasz spokój. A my nie wiemy jak odpowiednio z nimi postąpić. Szczególnie, że ostatnio coraz więcej słyszy się o oszustwach, które dokonywane są przez telefon. Warto więc bardzo uważać na nieznane numery. Ale jak się chronić przed niechcianymi połączeniami?

Jak sprawdzić kto dzwonił?

Sprawdzenie do kogo należy numer, który do nas dzwonił jest bardzo proste. Jedyne co nam jest potrzebne to numer, który chcemy sprawdzić, dostęp do Internetu oraz odpowiednia strona. Jeśli znajdziemy już stronę, która spełni nasze oczekiwania to wystarczy w odpowiednim miejscu wpisać numer, który chcemy sprawdzić. Następnie ukażą nam się dostępne informacje o danym numerze. Dzięki temu dowiemy się czyj to numer telefonu, czy jest on neutralny, negatywny czy pozytywny oraz poznamy opinię innych. Aby rozwijać strony tego typu i ułatwiać innym dostęp do informacji warto podzielić się swoją wiedzą na temat numeru, z którym mieliśmy jakieś doświadczenia.

Jak uniknąć niechcianych połączeń?

Jest kilka sposobów, które mogą pomóc nam uniknąć niechcianych połączeń. Jednym z nich jest po prostu blokada takich połączeń. Możemy to często zrobić z poziomu telefonu, bez konieczności kontaktowania się z operatorem. Jednak takie rozwiązanie uważamy za ostateczność. Warto na początku spróbować wycofać zgody marketingowe, których udzieliliśmy np. w banku czy u operatora sieci komórkowej. Takie miejsca wykorzystują nasze numery nie tylko dla własnych potrzeb, ale często także udostępniają go firmom zewnętrznym, które następnie kontaktują się z nami, ponieważ uważają nas za potencjalnego klienta. Takie rozwiązanie może spowodować, że pozbędziemy się większości niechcianych połączeń.

Dlaczego warto sprawdzać nieznane numery?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, oszustwa, które dokonywane są przez telefon to istna plaga w dzisiejszych czasach. Dlatego jeśli widzimy, że dzwoni jakiś nieznany numer, a wiemy, że nie czekamy na ważny telefon to warto go zignorować, aby później na spokojnie go sprawdzić w sieci. Możemy w ten sposób uniknąć niechcianych konsekwencji, ponieważ oszuści potrzebują jedynie chwili, aby wykraść nasze dane lub po prostu wykorzystać nasz głos w różnych celach np. wzięcia pożyczki. Dlatego warto kontrolować nieznane numery.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę