Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wróci życie na Polową 65?

Miasto Łomża otrzymało prawie 4,5 mln zł z rządowego programu budownictwa komunalnego na remont kamienicy przy ul. Polowej 65. Ma powstać tam 17 lokali socjalnych.

Zabytkowa kamienica przy Polowej 65, która ponad 100 lat temu świadczyła o statusie właścicieli i pięknie miasta, przechodząc róże koleje losu popadła w ruinę. Jeszcze w 2017 roku ostatni bezradni mieszkańcy napisali błagalny list do prezydenta RP Andrzeja Dudy z prośbą o pomoc. W 2018 pracownicy MPGKiM ze względu na stan budynku zamurowali wszystkie wejścia. 

Teraz mieszczańska kamienica, która miała oddzielne wejście dla służby i oddzielne dla „państwa” ma szansę być zamieszkałą. W ramach projektu pt. "Zwiększenie zasobu lokalowego Miasta Łomża – modernizacja kamienicy przy ul. Polowej 65”, który został pozytywnie oceniony i zakwalifikowany do dofinansowania, Miasto otrzyma wsparcie w wysokości 4 496 968,53 zł ze środków Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

W budynku przy ul. Polowej 65 miasto planuje utworzenie 17 mieszkań. W ramach remontu i przebudowy kamienicy zostaną wykonane m.in.: roboty rozbiórkowe i demontażowe, prace budowlane, sanitarne, w tym montaż paneli słonecznych, roboty elektryczne, drogowe oraz elementy małej architektury i zieleni. Wartość całkowita planowanej inwestycji to 5 290 551,22 zł.

 

Zrozpaczeni mieszkańcy z Polowej błagają o pomoc Prezydenta RP Andrzeja Dudę

Kamienice na Polowej nie doczekają się remontu...

Mieszkańcy walącej się kamienicy „Błagają o Pomoc!” Znowu!

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę