Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Prognoza na weekend

Główne zdjęcie
Piątnica, chmura i deszcz nad fortami

W piątek pogoda nadal dynamiczna, w wielu miejscach występować będą silne burze, ale we wschodniej połowie Polski jeszcze upalnie. W kolejnych dniach weekendu nieco odpoczniemy od upału, chociaż od niedzieli ponownie napływać będzie ciepłe powietrze. Będzie też mniej opadów i burz, które występować będą już bardziej lokalnie.

Jak czytamy w prognozie IMGW-PIB, Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Wschodnia Polska znajduje się w gorącej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego, a zachodnia w chłodniejszej polarnej morskiej. W piątek spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, także z gradem, możliwe rano i w godzinach popołudniowych oraz wieczornych. Bez opadów i zjawisk jedynie na krańcach wschodnich regionu, gdzie będzie pogodnie. Prognozowana wysokość opadów, zwłaszcza w czasie burz, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna w województwie podlaskim od 27°C na zachodzie do 32°C na wschodzie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz możliwe porywy do 80 km/h, lokalnie do 100 km/h. 

W sobotę Polska pozostanie w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, który wolno przemieszczać się będzie na wschód. Wschodnia Polska pozostanie w gorącym i wilgotnym powietrzu zwrotnikowym. Synoptycy spodziewają się zachmurzenia umiarkowanego i dużego. Miejscami mogą pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów, zwłaszcza w czasie burz, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21°C na zachodzie regionu  do 29°C na wschodzie. W rejonie Łomży spodziewana jest w granicach 25°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni. Podczas burz możliwe porywy do 80 km/h. 

W niedzielę Polska znajdzie się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia związanego ze słabym wyżem znad Bałtyku. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać. W regionie północno-wschodnim spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże z możliwością słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C. W rejonie Łomży spodziewana jest w granicach 27°C. Wiatr słaby, zmienny. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę