Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Niedziałająca sygnalizacja świetlna

O skandalu mówią kierowcy, którzy próbują przeciąć jedną z głównych ulic Łomży. Na dwóch kluczowych skrzyżowaniach alei Legionów z ulicami Sikorskiego i Piłsudskiego, od kilku dni ze zmiennym szczęściem działa, a częściej nie działa sygnalizacja świetlna. To niebezpieczne.

Od kilku dni na skrzyżowaniach ulic Legionów i Sikorskiego często nie działa sygnalizacja świetlna – infermuje czytelnik. Na forum.4lomza.pl także pojawia się taki temat. 

- Od wczoraj nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Sikorskiego z Legionów. Na numerze alarmowym usłyszałem jedynie odpryskliwy komentarz. Musi wydarzyć się wypadek? - pyta na forum w poniedziałek (5.07) internauta. - Nie od wczoraj tylko od soboty  - poprawia go inny. Użytkownik „Marcin” nie widzi problemu w niedziałającej sygnalizacji, bo „Od czego jest oznakowanie poziome i pionowe, nie widzę żadnego problemu poza brakiem znajomości przepisów” - konstatuje. Na tak postawione rozwiązanie odpowiada „bigi2004”, który stwierdza, że „Marcin to po co nam sygnalizacje i ich kosztowny serwis od razu zlikwidować w końcu mamy oznakowanie poziome i pionowe albo od razu iść dalej i zrobić regule prawej ręki w całym mieście. Jesteś wizjoner jak Dzierzynski. Zamiast budować bo więcej aut to cofać się do średniowiecza” - kwituje.

Aleja Legionów to jedna z kluczowych arterii miasta i każde zaburzenie ruchu wiąże się z korkami i ewentualnymi zdarzeniami drogowymi. Ogromne problemy rodzi niedziałająca lub prawie niedziałająca sygnalizacja świetlna. Dla kierowców jak również pieszych, wzrosło ryzyko wypadku co obniża bezpieczeństwa w miaście.

Kierowcy chcący przejechać Legionów, na skrzyżowaniach z ulicami Sikorskiego czy Piłsudskiego tylko dzięki uprzejmości niektórych kierujących, którzy przepuszczają samochody z podporządkowanej drogi, włączają się do ruchu. Najgorzej sytuacja przedstawia się podczas szczytów porannego i popołudniowego.

Jeden z kierujących tłumaczy, że aby uniknąć stania w korku na Sikorskiego, wjeżdża w osiedle trochę okrężna drogą, ale włącza się w Legionów, która jest uprzywilejowaną w stosunku do Sikorskiego. Pomysł dobry, ale gorzej, jak ciężarówki zaczną wjeżdżac w osiedla, aby włączyć się do ruchu na mniejszych skrzyżowaniach. 

A piesi? W gąszczu samochodów próbujących przejechać przez skrzyżowanie powinni się mieć na baczności.

MPGKiM informuje, że przyczyną jest awaria układu elektronicznego, jako część sterownika całej instalacji sygnalizacji świetlnej, w wyniku której utracana została pamięć wewnętrzna sterownika, co prowadzi do wyłączenia całego sterowania.

W ostatnim tygodniu nastąpiła także awaria układu sterowania MSS (detekcja układu kamer) na skrzyżowaniu al. Legionów/Poznańska i aktualnie sygnalizacja pracuje w trybie stałym, bez akomodacji ruchu (uszkodzenie nastąpiło po burzy). Moduł MSS został wysłany do naprawy (przepalenie żarówki w układzie optycznym), co skutkuje wejściem w tryb awaryjny całej sygnalizacji świetlnej (światło żółte migające). 

Zdaniem MPGKiM awaria nastąpiła w sobotę 3 lipca i po wstępnej naprawie sygnalizacja działała kilka godzin w poniedziałek. Później jednak nastąpiło ponowne nieprawidłowe działanie modułu sterującego i próby naprawy wykonywane przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nie powiodły się do dnia dzisiejszego.

 

MPGKiM zapewnia, że zazwyczaj czas reakcji wynosi 1 godzinę, a awarie należy zgłaszać pod numerem telefonu: 606830210.

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę