Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Warto robić prawo jazdy w Łomży

Średnia zdawalność na prawo jazdy w łomżyńskich szkołach jazdy w 2020 roku wyniosła ponad 60% dla teorii i 58% dla egzaminów praktycznych. To powyżej średniej WORD-owskiej za 2020 roku, a łomżyński WORD jest także powyżej średniej w Polsce.

Posiadanie prawa jazdy jest dziś podstawową życiową koniecznością i umiejętnością. Jednym z wyznaczników dorosłości jest właśnie posiadanie prawa jazdy. O jakości naszych umiejętności za kierownicą decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest z pewnością jakość kształcenia teoretycznego i praktycznego w szkołach jazdy. Wiele bowiem można nauczyć się od doświadczonych i życzliwych instruktorów. 

Jak wynika z danych udostępnionych przez WORD w Łomży, w 2020 roku średnia zdawalność na wszystkie kategorie i wszystkie podejścia wyniosła 57,69% dla egzaminu teoretycznego i 52,02% dla egzaminu praktycznego. Inaczej sytuacja wygląda, gdy popatrzymy na najpopularniejszą kategorię B, czyli pojazdy do 3,5 t. Tu zdawalność egzaminu teoretycznego w 2020 roku była na poziomie 55,51%, a praktycznego 46,83. Patrząc na dane z innych ośrodków, łomżyński plasuje się raczej w stanach średnich i wyższych. 

Z opublikowanej rocznej analizy zdawalności osób szkolonych w ośrodkach szkolenia kierowców w Łomży wynika, że średnia zdawalność jest powyżej średnich krajowych zdawalności w WORD-ach.

Łomżyńskie OSK w 2020 roku osiągnęły średnią zdawalność z egzaminu teoretycznego na poziomie 60,23%. Najlepszy wynik zanotował OSK Jacek Liszewski osiągając zdawalność 77,78%. Drugi w kolejności był OSK Metelski (75,76), trzeci OSK Andrzej Lesiak (67,11), kolejny OSK Daniel Witkowski (65,91), kolejny OSK „Bocian” Agnieszka Bohan (64,47) i OSK Rafał Borawski (62,60). Wszystkie prezentowane wyniki są powyżej średniej osiąganej w WORD Łomża. Oczywiście nie znamy próby, tzn. nie wiemy ile osób wysłały na egzaminy poszczególne ośrodki. Nie mniej jednak wszystkie prezentowane szkoły nauki jazdy zanotowały raczej dobre wyniki.

Inna kolejność i niższe wyniki osiągają szkoły nauki jazdy w przypadku egzaminu praktycznego. W tym zestawieniu najlepiej wypada OSK Daniel Witkowski (70,31), drugie miejsce przypada OKS Gutowski (68,52), trzecie OCTJ s.c. Prątnicka, Wyszyńska (67,74), kolejny OSK Metelski (66,67), następny OSK Kamiński (65,67) i OSK Andrzej Skrodzki (64,10). 

Tu także wyniki poszczególnych szkół nauki jazdy są powyżej średniej zdawalności w WORD-zie. Także tu nie znamy próby, ale wyniki wskazują na dość dobry, w stosunku do innych OKS i WORD-ów poziom zdawalności. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę