Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Modzelewski nowym wiceprzewodniczącym Rady Programowej TVP Białystok

Główne zdjęcie
Piotr Modzelewski, Roman Czepe i Jolanta Hinc-Mackiewicz

Rada Mediów Narodowych w minionym tygodniu zatwierdziła nowy skład rady programowej TVP Białystok. W jej skład z naszej części województwa weszli: Piotr Modzelewski, Maciej Borysewicz i Andrzej Duda.

Piotr Modzelewski jest pełnomocnikiem PiS w Łomży, a w tym gremium znalazł się po raz pierwszy. Wybrany został także wiceprzewodniczącym Rady Programowej TVP Białystok. Przewodniczacym został Roman Czepe, a drugą wiceprzewodniczącą wybrano Jolantę Hinc-Mackiewicz.

W nowej radzie programowej znalazły się inne osoby z naszej części województwa: Maciej Borysewicz i Andrzej Duda. Obaj panowie już wcześniej zasiadali w tym gremium.

Maciej Borysewicz jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Łomży i członkiem Platformy Obywatelskiej, a  Andrzej Duda jest burmistrzem Kolna i członkiem Prawa i Sprawiedliwości. 

Pełny skład Rady Programowej TVP Białystok: Grzegorz Dębski, Radosław Dobrowolski, Andrzej Duda, Katarzyna Kąkowska-Maksimowicz, Izabela Żmojda, Roman Czepe, Jolanta Hinc-Mackiewicz, Piotr Modzelewski, Jadwiga Piotrowska, Bartosz Stasiak, Maciej Borysewicz, Adam Musiuk, Marek Tyszkiewicz, Seweryn Prokopiuk, Małgorzata Bil-Jaruzelska.

Zadania gremium zostały zawarte w art. 28a ustawy o radiofonii i telewizji:

Art.  28a.  [Rady programowe]

1. 

Rady programowe publicznej radiofonii i telewizji liczą 15 członków, których powołuje Rada Mediów Narodowych; 10 członków rady programowej reprezentuje ugrupowania parlamentarne. Pozostałych 5 powołuje z grona osób legitymujących się dorobkiem i doświadczeniem w sferze kultury i mediów.

2. 

Kadencja rady programowej trwa 4 lata, a jej członkowie reprezentują społeczne interesy i oczekiwania związane z działalnością programową spółki.

3. 

Rada programowa podejmuje uchwały zawierające oceny poziomu i jakości programu bieżącego oraz programów ramowych. Uchwały w sprawach programowych, podejmowane większością głosów w obecności co najmniej połowy składu rady, są przedmiotem obrad i postanowień rady nadzorczej.

4. 

Członkom rady programowej przysługuje dieta wypłacana przez spółkę w wysokości ustalonej przez Radę Mediów Narodowych.

5. 

Zarząd spółki zapewnia członkom rady programowej organizacyjne i finansowe warunki dokonywania ocen poziomu i jakości wyemitowanego programu, badania jego odbioru oraz zlecania niezależnych badań dotyczących percepcji programu i jego społecznych skutków.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę