Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Złoty łańcuszek ucieszył złodziejki

Dwie młode kobiety odwiedziły we wtorek przed południem 78-letnią właścicielkę mieszkania w Łomży. Powiedziały seniorce, że są lokatorkami mieszkania nad nią. Twierdziły, że była awaria w zajmowanym przez nie lokalu, dlatego woda mogła zalać mieszkanie poniżej. Mówiły, że w czasie naprawy w rurach może zabraknąć wody i zaproponowały łomżyniance pomoc w napełnieniu kilku pojemników. Niestety, po godzinie od nieoczekiwanej wizyty okazało się, że "sąsiadki" lały wodę...

Wizyta oszustek zakończyła się dla seniorki utratą pieniędzy - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży. Policjanci apelują więc o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Gdy jedna z rzekomych sąsiadek przeszła z seniorką do kuchni, to druga oszustka przeszukała szafki i wtedy z jednej z nich - najprawdopodobniej - ukradła pieniądze.
- Po rzekomym sprawdzeniu mieszkania i pomocy przy gromadzeniu wody "zatroskane" kobiety bardzo szybko wyszły z mieszkania seniorki - podają służby prasowe KMP. - Dopiero po godzinie mieszkanka Łomży zorientowała się, że padła ofiarą oszustek. 78-latka straciła 2 600 złotych oraz złoty łańcuszek, o czym poinformowała Policję. 

Policjanci radzą nie otwierać drzwi bez sprawdzenia, kto jest po drugiej stronie. Apelują, żeby nie wpuszczać do domu nieznanych ludzi. Obywatel ma prawo dowiedzieć się, jak nazywa się osoba i jaką firmę reprezentuje. W domu nie należy przechowywać dużej gotówki ani rozdawać pieniędzy obcym. Tak zwane wyjątkowo korzystne oferty są jeszcze bardziej podejrzane, gdy trzeba podpisać dokumenty, wpłacić zaliczkę, pokazać oszczędności. Zaporą przed oszustami bywa współdziałanie z sąsiadami, aby wzajemnie ochraniać i obserwować mieszkania. Informacje o podejrzanych ludziach, którzy pojawili się w klatce bloku, w mieszkaniu lub na posesji można zgłosić pod nr 112.

Opr. Mirosław R. Derewońko 

 

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę