Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pięknieje centrum Łomży

Nie do poznania zmienia się centrum Łomży. Jeszcze w tym roku w jego przebudowę ratusz zainwestuje około 30 mln złotych. W ub.r. była to kwota o połowę mniejsza. Odrestaurowano już wiele budynków, zmieniono nawierzchnię m.in. na ul. Sienkiewicza, nadając jej wygląd starego miasta. Przebudowano tzw. dom na nogach przy ul. Krótkiej. Oprócz remontu wszystkich lokali komunalnych w tym czteropiętrowcu, udało się wygospodarować dodatkowe mieszkania. Wszystko to w ramach rewitalizacji Starego Miasta.


Ale w ciągu najbliższych czterech lat na inwestycje miasto wyda z pewnością nie mniej niż trzysta milionów złotych. Zastępca prezydenta Marcin Sroczyński uważa, że plany są bardzo trudne, ale na pewno realne. Zgodnie z zamierzeniami kierownictwa Ratusza, większość inwestycji finansowana będzie z pieniędzy zewnętrznych. Do 2009 roku miasto pozyska głównie z funduszy unijnych ponad 160 mln zł. Samo będzie musiało zapisać w corocznych budżetach w sumie dalszych 122 mln zł. Tylko na przykład na nadnarwiańskie bulwary zostanie wydanych 18 mln zł. W ciągu najbliższych dwóch lat w Łomży, nakładami rzędu 15 mln zł, zostanie rozwinięta sieć teleinformatyczna. Za tyle samo Łomża otrzyma nowe autobusy komunikacji miejskiej. Przebudowany kompletnie będzie Plac Papieża Jana Pawła II, rewitalizacji poddane zostaną kolejne kamienice w rejonie Starego Miasta, trwają prace przy przebudowie i modernizacji starego ratusza, które zakończą się wiosna przyszłego roku. Najwięcej jednak środków pochłoną w ciągu najbliższych czterech lat inwestycje drogowe
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę