Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Droga do Mężenina będzie szersza

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie DK63 z droga wojewódzką 679. Tu powstanie rondo.

Ostatni, kiepski odcinek drogi wojewódzkiej na terenie powiatu łomżyńskiego wygląda remontu. - Czekamy tylko na zgodę komisji europejskiej – wyjaśnia Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Stan drogi wojewódzkiej 679 budzi wiele do życzenia. Wąska i wyboista stała się alternatywą dla kierowców jadących do Białegostoku. Jest szansa, że doczeka się remontu. 

- Prace planistyczne są już zakończone. Mamy ZRID, mamy pozwolenia wodno-prawne, jesteśmy na pierwszym miejscu w kategorii dróg wojewódzkich w planie transportu wojewódzkiego i mamy źródło finansowania. Czekamy tylko na zgodę Komisji Europejskiej - mówi Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego, odpowiedzialny za infrastrukturę. We wrześniu – październiku spodziewa się decyzji. Prace mogłyby się zacząć pod koniec roku lub na wiosnę przyszłego – wyjaśnia.

Koszt remontu tego około 30 km. odcinka pochłonie około 250 mln zł. To duża inwestycja. 

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 679 i DK 63 pod Podgórzem powstanie rondo. Teraz w tym miejscu często dochodzi do wypadków i kolizji. Na odcinku od przyszłego ronda do Zawad będą prowadzone miejscowe naprawy. Natomiast od przyszłego ronda do Mężenina zostanie wykonany kompletny remont. Droga wykonana będzie w standardzie krajowy. Powstaną lewo i prawo skręty, azyle dla pieszych i dwa ronda: to wspominane pod Podgórzem i w Mężeninie. W Gaci i Rutkach powstaną wzdłuż trasy chodniki. 

- Zapowiada się porządna droga – podsumowuje wicemarszałek Olbryś i dodaje, że po oddaniu tej części obwodnicy Łomży, straci status drogi krajowej odcinek od Łomży do stacji transformatorowej za Podgórzem, gdzie wlot ma budowana „mała” obwodnica Łomży. Odcinek ten stanie się drogą wojewódzką. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę