Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Weekend tropikalnych upałów

Ponad 30 stopni w cieniu zanotują termometry w najbliższe dni. Nad Polskę nadciąga gorące powietrze z Afryki, które przyniesie tropikalne dnie i noce, a skończy się to wszystko burzami.

W sobotę cały dzień od zachodu napływać będzie gorące powietrze. Już dziś czuć było gorąc, a stacja pomiarowa IMGW w Marianowie zanotowała o godz. 15.00 prawie 28°C. Wszystkie prognozy na najbliższe dni wskazują, że temperatura przekroczy w cieniu 30°C. Jutro cały dzień żar będzie lał się z nieba. W taki dzień najlepiej mieć przy sobie wodę z elektrolitami. To trudny czas dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi. Pamiętajmy, aby nie zostawiać dzieci w rozgrzanych samochodach. Także zwierzęta powinny mieć zapewnioną wodę.  Spodziewany jest wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.  

Na najbliższy tydzień zapowiadają się także tropikalne noce. Dzieje się tak, gdy temperatura nie spada poniżej 20°C. Jak mówią specjaliści, człowiek takiej nocy regeneruje się słabiej. 

W niedzielę upał utrzyma się i należy spodziewać się temperatur powyżej 30°C w cieniu. Po południu w rejonie Łomży mogą wystąpić niewielkie opady deszczu i burze. Wiatr trochę silniejszy w czasie burz dochodzący w porywach do 55 km/h.

Przyszły tydzień także zapowiada się ciepły, choć od wtorku temperatura spadnie nieco poniżej 30°C. Pojawią się opady deszczu i burze. 

 

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę