Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Jubileusz Zakładu Karnego w Czerwonym Borze

Zakład Karny w Czerwonym Borze ma już 20 lat. W tym czasie stał się największą jednostką Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Białymstoku. Może w nim przebywać prawie 1000 osadzonych.

Zakład karny w Czerwonym Borze powstał na mocy decyzji ministra sprawiedliwości  20  czerwca 2001 roku na terenie zlikwidowanej jednostki nadwiślańskich jednostek wojskowych mswia. Jest zakładem karnym typu zamkniętego, półotwartego i otwartego. Przeznaczony jest dla dorosłych mężczyzn tymczasowo aresztowanych, skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy i recydywistów penitencjarnych. Pojemność zakładu karnego w Czerwonym Borze wynosi obecnie 959 miejsc.  W jego skład wchodzi 6 pawilonów mieszkalnych. To największa tego typu jednostka z okręgu białostockiego. Zakład Karny w Czerwonym Borze jest jednym z największych pracodawców w regionie.  

Zatrudnia obecnie blisko 250 funkcjonariuszy i pracowników. 

Jednostka może pochwalić się najwyższym współczynnikiem zatrudnienia więźniów w okręgu białostockim. Obecnie, pomimo utrudnień pandemicznych, zatrudnionych jest 405 osadzonych. 

W trakcie funkcjonowania jednostki udało się wypracować bezpieczne procedury zatrudnienia więźniów poza terenem jednostki. Osadzeni zatrudnieni są obecnie między innymi u takich kontrahentów jak DrewBet- Stare Kupiski, Rytel-Podgórze, IGB Mazovia, czy firma RoadCare. - czytamy w nadesłanym komunikacie.

W 2018 roku otwarto tu pierwszą w regionie halę produkcyjną w ramach programu „Praca dla więźniów” co pozwoliło na utworzenie 100 miejsc pracy dla osadzonych z oddziałów zamkniętych. 

źródło: Zakład Karny

Foto:
Foto: Dyrektor ppłk Zbigniew Jankowski odbiera akt nominacji od Dyrektora Generalnego SW gen. Jacka Kitlińskiego
Foto:
Foto: Kontrola osadzonych w hali produkcyjnej

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę