Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Ekspres do kawy: z wyświetlaczem czy bez? Na jaki się zdecydować?

Wybór ekspresów do kawy jest ogromny, w gąszczu opcji, parametrów, modeli i firm łatwo się pogubić. Jednak jeśli zdecydowaliście się na wybór automatycznego ekspresu ciśnieniowego, z pewnością zadajecie sobie pytanie, czy wybrać ten z wyświetlaczem, czy bez? Jakie argumenty przemawiają za wyborem ekspresu z wyświetlaczem, a jakie za ekspresem bez niego?

Ekspresy automatyczne z wyświetlaczami

Postęp technologiczny jest naprawdę zaskakujący i dotyczy również sektora kawowego. Wbudowane w ekspresy automatyczne interfejsy informują nas o stanie technicznym urządzenia, konieczności czyszczenia, wymiany filtra do wody lub po prostu pokazują, jakie kawowe napoje możemy przygotować. Zazwyczaj są to intuicyjne ekrany, których użytkowanie nie sprawi problemu nawet dziecku, które będzie chciało przygotować sobie kakao lub ciepłe mleko. Wiele firm umożliwia teraz również połączenie ekspresu z aplikacją w smartfonie, dzięki której mamy wgląd w sytuację techniczną naszego sprzętu, a nawet opcje włączenia ekspresu i przygotowania kawy z zupełnie innego pomieszczenia. Oznacza to, że moglibyśmy z sypialni włączyć ekspres i już po wyjściu z łóżka czekałaby na nas świeża kawa. Brzmi doskonale. Niektóre interfejsy wyposażone są również w sztuczną inteligencję, która uczy się naszych preferencji i pokazuje nam kawy, które przygotowujemy najchętniej oraz umożliwia personalizację własnego napoju.

Ekspres z wyświetlaczem to zdecydowanie opcja dla osób, które lubią nowinki technologiczne, gadżety i optymalizowanie czynności codziennych.

Ekspresy bez wyświetlacza

Ekspresy pozbawione inteligentnego interfejsu przygotują nam tak samo smaczną kawę jak ich odpowiedniki wyposażone w wyświetlacz. Ekspresy automatyczne projektowane są tak, aby były jak najbardziej intuicyjne i bezproblemowe w użytku, zatem brak wyświetlacza często nie wpływa na wygodę użytkowania. O ile opcja włączenia ekspresu z innego pomieszczenia w domu brzmi fantastycznie, warto zadać sobie pytanie czy kiedykolwiek jej użyjemy. Jeśli wiemy, że nie będziemy używali zaawansowanych opcji w ekspresie w połączeniu z aplikacjami, nie ma sensu wydawać dodatkowych pieniędzy na coś, co i tak nie zostanie przez nas użyte. Ponadto ekspresy bez wyświetlacza zazwyczaj są trochę tańsze od odpowiedników z wyświetlaczem, zatem jeśli ogranicza nas budżet i nie jesteśmy największymi fanami bajeranckich opcji, to z pewnością ekspres bez wyświetlacza sprawdzi nam się doskonale. Oprócz tego ekspresy bez wyświetlacza mają bardziej minimalistyczny wygląd i nie przypominają maszyn z przyszłości. Z pewnością sprawdzą się dla osób, które nie szaleją za nowymi gadżetami i zależy im wyłącznie na piciu dobrej kawy.

Podsumowując

Każdy ekspres automatyczny będzie ułatwieniem w przygotowaniu kawy, dlatego kwestia wyświetlacza jest czysto estetyczną i funkcjonalną sprawą do rozważenia. Jeśli lubimy nowe technologie i cieszą nas ułatwienia, które przynoszą – wybierzmy ekspres z wyświetlaczem. Jeśli nie zależy wam na możliwościach jakie daje współczesna technika, i chcecie po prostu pić kawę bez większego zamieszania – wybierzcie ekspres bez wyświetlacza.

Bez względu na to, jakiego sprzętu dokładnie szukasz, sprawdź ofertę ekspresów na Coffeedesk.pl – znajdziesz tam zarówno modele z wyświetlaczem, jak i bez!

tekst płatny

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę