Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Dotacje na drogi w Gminie Łomża i powiecie

Przebudowa i rozbudowa dróg na terenie gminy Łomża i w powiecie łomżyńskim oraz remont jezdni w Zaskrodziu w gminie Kolno – to część inwestycji, które zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Symboliczne czeki przedstawicielom kolejnych czterech samorządów wręczył w czwartek (17.06) wicemarszałek Marek Olbryś.

Gmina Łomża przeznaczy część dofinansowania na budowę ulicy Bocianiej w Podgórzu, a szacowany koszt inwestycji wyniesie ponad 1 mln zł. Druga część zasili budowę oświetlenia przy ulicy Młynarskiej w Konarzycach. Tu wójt szacuje koszty inwestycji na 600 tys. zł. Oba przedsięwzięcia otrzymały łączne wsparcie z budżetu województwa w wysokości 400 tys. zł. 

- Budowa tej drogi, pozwoli rozwiązać problem naszej społeczności, bo wyprowadzimy z niej ruch, ale także stworzymy dodatkowe przestrzenie do inwestycji na obrzeżach tej miejscowości. To wsparcie jest bardzo potrzebne, bez niego ciężko by było zrealizować to przedsięwzięcie - zaakcentował Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża.

Powiat Łomżyński na przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej Wizna-Męczki-Kotowo Plac-Jedwabne i inny odcinek drogi powiatowej otrzymał 2 mln 750 tys. zł dotacji. Planowany odcinek do przebudowy to 12,6 km. Droga będzie miała jezdnię o szerokości 6 m, z  obustronnymi poboczami z kruszywa naturalnego. W Jedwabnem i Wiźnie uzupełnione zostaną chodniki oraz poprawiony stan odwodnienia. Powstanie nowa organizacja ruchu, czyli oznakowanie poziome i pionowe, bariery i wygrodzenia. 16. czerwca robotnicy rozpoczęli prace przy tej inwestycji, której całkowity koszt pochłonie około 13 mln zł.

Za półmilionową dotację gmina Kolno wyremontuje drogę w Zaskrodziu. 

- To droga, łącząca tę miejscowość z drogą wojewódzką nr 647, która także dzięki wsparciu zarządu została w tym roku odremontowana - mówił Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

Wicemarszałek Marek Olbryś wręczył czeki na w sumie 4 mln zł. 

 

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę