Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

UOKiK sprawdził jakość paliw w Łomży

Na stacjach benzynowych w Łomży mamy do czynienia z paliwem spełniającym normy. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a dotyczy pierwszych miesięcy 2021 roku.

Od stycznia do końca kwietnia 2021 roku, Inspekcja Handlowa prowadziła kontrole paliw na wybranych stacjach. Skontrolowano ponad 500 podmiotów w całej Polsce. Badaniu poddano próbki paliw oraz biopaliw ciekłych. Wyniki kontroli przedstawiają się zaskakująco dobrze.  Tylko 2,26 proc. próbek nie spełniło wymagań. 

W Łomży skontrolowano 5 stacji paliw:  Marpol ul. Nowogrodzkiej, PKN Orlen na ul. Wojska Polskiego oraz trzy stacje na al. Legionów: Margo, BP i Pryma1. Kontrolerzy badali próbki etyliny 95 (3 stacje na Legionów) i etyliny 98 (pozostałe). Skontrolowano także stację paliw Lazo w Jedwabnem. Jak podaje UOKiK, we wszystkich tych skontrolowanych punktach „próbki spełniały wymagania określone w rozporządzeniu”.

- Celem kontroli dostępnych na stacjach benzynowych paliw jest zapewnienie im najwyższej jakości, a także bezpieczeństwa użytkowania dla konsumentów i przedsiębiorców. Każda ze sprawdzonych próbek opisywana jest odpowiednim symbolem, który wskazuje czy spełnione zostały dane normy - mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK. - Literą D oznaczane są próbki, które spełniły wszystkie parametry założone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki. Dobrą wiadomością dla kierowców jest to, że do kwietnia bieżącego roku tylko 12 próbek nie uzyskało takich oznaczeń. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas mógł zweryfikować czy stacja, z której zamierza skorzystać, spełnia normy jakościowe paliw – dodaje.

Badania prób paliw pobieranych podczas kontroli są wykonywane przez laboratoria akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę