Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Remont przedostatniej drogi wojewódzkiej

- Najbardziej chodzi o to, żeby władza nie zawiodła mieszkańców – mówił Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego, podczas oficjalnego przekazania placu budowy remontu drogi wojewódzkiej 648 w Chmielewie w gminie Nowogród.

- Ta droga łączy funkcje lokalne i regionalne – wyjaśniał wicemarszałek przybyłym mieszkańcom i gościom. - Możemy ją traktować jako mini obwodnicę Łomży, bo ona łączy Pisz poprzez Kolno, Nowogród, Miastkowo i Śniadowo. Rozprasza to te korki, które robią się w Piątnicy i Kisielnicy. Ja o tej drodze marzyłem od paru ładnych lat i nigdy nie było pieniędzy, żeby ja sfinansować i wyremontować - wyznawał. 

Planowany remont tej drogi miał być w 2026-28 roku, o czym przypominał burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka, ale "widać jak ten zarząd zadziałał sprawnie, że te inwestycje spotkały się z akceptacją" – mówił samorządowiec dziękując w imieniu swoim i mieszkańców wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji. 

Za kwotę prawie 4,4 mln zł brutto wyremontowane zostanie niecałe 6 km drogi wojewódzkiej 648 od mniej więcej miejscowości Korytki Leśne (pod Miastkowem) do Nowogrodu. PBK Sp z o.o. z Łomży wykona przepusty drogowe, podbudowę z kruszyw naturalnych i łamanych. Poprawione zostaną zjazdy, wykarczowane krzaki, uzupełnione pobocze i wybrukowane skarpy. Wylane zostaną dwie warstwy bitumiczne: wiążąca i ścieralna. Będzie to droga klasy G. - przybliża Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku

- Ta droga była szczególnie niebezpieczna ze względu na powstające wyrwy i niebezpieczne pobocza. Jak się zjechało na pobocze, ciężko było wrócić na jezdnię, a przejazd samochodem strażackim często był ekstremalną wyprawą, gdzie przecież liczy się czas – przypominał burmistrz Nowogrodu i strażak OSP Grzegorz Palka.

Burmistrz przypomniał także o drodze powiatowej między Chojnami a Nowogrodem. Deklarował udział w sfinansowaniu połowy wkładu własnego, jeśli zarząd powiatu zdecyduje się na remont. - Po tym Gmina Nowogród, jeśli chodzi o drogi powiatowe czy wojewódzkie, będzie już gminą bezpieczną i będziemy tylko liczyć na rozsądek kierowców - zakończył. 

Wojciech Olechwierowicz, prezes PBK wyznał, że też jest użytkownikiem tej drogi. 
- Mam nadzieję, że znikną z tej drogi ograniczenia nośności, co przyniesie wymierne korzyści naszej firmie, gdyż skrócimy odległość dowozu materiałów do różnych budowanych dróg – i przypomniał zebranym o nieremontowanym około 2 km odcinku tej drogi między Morgownikami a Korzenistem.

Czas remontu przewidziano na 3 miesiące. Roboty faktycznie zaczęły się już dwa dni temu. 

-  Już we wrześniu mieszkańcy będą korzystali z tej inwestycji – komunikował wicemarszałek Olbryś. - To jest ostatni remont drogi wojewódzkiej w powiecie łomżyńskim. Zostanie tylko droga Łomża – Mężenin, na której jesteśmy przygotowani do przetargów – dodawał.

 

Foto:
Foto:
Foto: Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego
Foto: Grzegorz Palka, burmistrz Nowogrodu
Foto: Kazimierz Górski, wójt Miastkowa
Foto: Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku i Wojciech Olechwierowicz, prezes PBK

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę