Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Drzewa usychają w milczeniu

Główne zdjęcie
Fot. czytelnik

- Od wielu lat można patrzeć, jak klony przy ulicy Bema powoli usychają przez susze i dużą ilość jemioły na ich gałęziach - napisał do redakcji Czytelnik portalu 4lomza.pl. - Niektóre z tych drzew są suche od poprzedniego roku. Czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś się tym zainteresował?

- Wiemy o tych drzewach - odpowiada Kierownik Krzysztof Siedlecki, kierownik Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży.

Dorota Bączek, starsza mistrzyni w Zakładzie Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży, wyjaśnia, że w kwietniu, czyli znacznie wcześniej zauważyła opisywane i sfotografowane przez Czytelnika drzewa. Rosną one na pasie pomiędzy aleją Józefa Piłsudskiego a ulicą Generała Józefa Bema i widać je od schodków do przystanku autobusowego. - Otrzymaliśmy decyzję na wycinkę 3 drzew, wydaną w imieniu marszałka województwa podlaskiego przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi - informuje Pani Bączek. - Czekamy na uprawomocnienie decyzji i dogodne warunki pogodowe. Kiedy będziemy wycinać suche klony, postaramy się jednocześnie usunąć z sąsiednich drzew suche gałęzie i pasożytującą jemiołę.

Działania oczyszczające drzewostan przy ul. Bema prawdopodobnie zaczną się w przyszłym tygodniu.

Mirosław R. Derewońko

 

Foto: Fot. czytelnik
Foto: Fot. czytelnik
Foto: Fot. czytelnik
Foto: Fot. czytelnik
Foto: Fot. czytelnik

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę