Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Nowa świecka tradycja?

Parafia Krzyża Świętego w Łomży została erygowana 22 czerwca 1997 roku. Corocznie na początku czerwca parafia świętuje kolejne jubileusze. Zazwyczaj organizowane są wówczas festyny rodzinne, na których bawią się rzesze mieszkańców Łomży. Od 2008 roku wraz z festynami odbywają się w tych dniach kolejne edycje parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”.

Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, że ani w roku ubiegłym, ani w bieżącym nie było możliwe zorganizowanie parafialnych festynów. Jednym z negatywnych skutków tej groźnej choroby stało się też ograniczenie aktywności dawców krwi, choćby z racji infekcji czy kwarantanny. Tym ważniejsze jest więc podejmowanie wszelkich możliwych działań w celu pozyskania tego życiodajnego leku.

14 czerwca, to Światowy Dzień Krwiodawcy. W przeddzień tego święta, w niedzielne, deszczowe przedpołudnie 13 czerwca 2021 roku, w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży przeprowadzona została 69. edycja parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. Tym razem, tak jak i podczas kilku ostatnich akcji, przed wejściem każdy, po zmierzeniu temperatury ciała, wypełniał krótką ankietę pod kątem zagrożenia Covid-19. To warunkowało wejście do punktu poboru krwi zaaranżowanego w salach Centrum Katolickiego.

W czerwcowej edycji akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” uczestniczyły 34 osoby. Efektem ich życzliwości stało się pozyskanie 15.300 ml krwi. Bardzo dziękujemy za każdą jej kroplę. Jako ciekawostkę wypada odnotować, że w tej edycji najliczniej reprezentowana była ul. Kazańska. W pewnym momencie, równocześnie, na wszystkich fotelach przystosowanych do poboru krwi znalazło się czworo jej mieszkańców, a piąty czekał na swoją kolejkę. Sąsiedzi, jak się okazało – dwa małżeństwa z synem, bardzo radośnie spędzili czas wspólnej donacji. Gratulujemy! – A może to początek jakiejś nowej świeckiej tradycji?

Tekst i foto Tadeusz Babiel

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę